Produkty Kanlux oświetliły Galerię Gwiazd

Podziel się:
Światło zazwyczaj traktujemy w kategoriach czysto użytkowych, a przecież ma ono także inne zalety, które już dawno dostrzegli artyści. Nic tak doskonale nie podkreśla walorów światła jak sztuka, dlatego też Kanlux zdecydował się wziąć udział w pewnym fascynującym przedsięwzięciu, sygnowanym przez Konrada Tomaszewskiego, artystę, którego prace znajdują się w zbiorach muzeów narodowych i prywatnych kolekcjach na całym świecie.

W miniony weekend, 12 października w Jeleniej Górze odbyło się uroczyste otwarcie Galerii Gwiazd, pierwszej na świecie galerii prezentującej wizerunki osobistości kina i teatru, wykonane w technologii zdejmowania odlewów bezpośrednio z ciała portretowanej osoby. Na wystawie mogliśmy oglądać wiele ciekawych prac rzeźbiarskich, wszyscy jednak zgromadzili się tu przede wszystkim, aby podziwiać naturalnej wielkości rzeźby trzech polskich aktorek - Danuty Stenki, Ilony Wrońskiej oraz Elizabeth Dudy, których odsłonięcie odbyło się z wielką pompą przy blasku licznych reporterskich fleszy. Oficjalnego otwarcia galerii dokonała pani Lidia Geringer de Oedenberg, Kwestor w Prezydium Parlamentu Europejskiego. Całemu przedsięwzięciu patronują natomiast prof. Jerzy Buzek, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP Oddział we Wrocławiu. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili - Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec, Starosta Jeleniogórski Jacek Włodyga, Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zwiła, Kanclerz Dolnośląskiej Loży BCC Marek Woron,a także przedstawiciele środowiska kulturalnego z Gabrielą Zawiło, Dyrektorem Muzeum Karkonoskiego na czele. Kanlux, który jest oficjalnym sponsorem galerii i dostawcą całego oświetlenia, mieli zaszczyt reprezentować podczas gali - Dyrektor Działu Rozwoju i Promocji Sprzedaży, Daniel Żurek oraz Dyrektor Marketingu, Marta Kachniarz.
REKLAMA:

„Kiedy pan Konrad Tomaszewski zwrócił się do nas z propozycją, aby Kanlux oświetlił jego galerię, przyjęliśmy ten pomysł z prawdziwym entuzjazmem. Była to dobra okazja, aby dokonać idealnego połączenia sztuki oraz świata biznesu, reprezentowanego przez Kanlux. Ta kombinacja pozwoliła nam na pokazanie tego, co najpiękniejsze, zarówno w sztuce Konrada Tomaszewskiego, jak i w naszych oprawach oraz źródłach światła” – mówił Dyrektor Daniel Żurek.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Kanlux
#wiadomości #wnetrza #imprezy #kanlux

Więcej tematów: