Produkcja szkła emaliowanego polega na nałożeniu na powierzchnię szyby farby ceramicznej, a następnie poddaniu jej procesom suszenia i hartowania. Emalia może zostać naniesiona albo metodą sitodruku, albo przy pomocy walca.

Szkło emaliowane - właściwości
Emalię można nanosić na szkło przy pomocy walca lub techniką sitodruku. Posługując się walcem można nanosić farby o różnych grubościach na szkło o dowolnym kształcie. Nałożenie cienkiej warstwy emalii skutkuje wykonaniem szyb półprzeziernych, o efekcie satyny. Umożliwiają one przenikanie światła dziennego do pomieszczeń, a jednocześnie ułatwiają ochronę prywatności – za szkłem widoczne są jedynie nieostre kontury. W wyniku naniesienia farb o dużej grubości na szybę, otrzymywane są elementy zupełnie nieprzezierne, dostępne w szerokiej ofercie kolorystyki RAL.
REKLAMA:

Zastosowanie
Szkło emaliowane używane jest przede wszystkim w nowoczesnym wyposażeniu wnętrz. Znajduje zastosowanie w produkcji kabin prysznicowych, drzwi, podłóg, schodów, przepierzeń, ścianek działowych (ramowych oraz bezramowych). Popularnie wykorzystywane jest również podczas wytwarzania mebli, półek, a także lad oraz stołów.
Szkło emaliowane znalazło szerokie zastosowanie w budownictwie. Służy jako szkło pojedyncze do zespalania (w zestawy jedno i dwukomorowe) oraz w konstrukcjach budowlanych (m.in. do wypełnienia fasad budynków, świetlików, balustrad i balkonów).
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Obud.pl