Najpopularniejsze wiertarki ostatniego kwartału

Podziel się:
Czas jesiennych remontów w pełni, warto rozejrzeć się za nową wiertarką. Jakie modele są obecnie najpopularniejsze? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Fot. Skąpiec.plFot. Skąpiec.plWiertarki to w dużej części sprzęt dla przeciętnego użytkownika, dlatego charakteryzują się łatwością obsługi, niedużą ceną i są przyjaźnie zaprojektowane. Przed zakupem odpowiedniej musimy jednak przyjrzeć się naszym potrzebom i ustalić, który z dostępnych na rynku sprzętów najlepiej spełnia nasze wymagania.
Serwis Skąpiec.pl postanowił sprawdzić, jak wśród internautów w okresie od czerwca do sierpnia 2014 roku wyglądało zainteresowanie sprzętami typu wiertarki. Prezentujemy ranking dziesięciu najczęściej wybieranych narzędzi.
W rankingu stworzonym na podstawie najczęstszych wyszukiwań na portalu Skąpiec.pl, zdecydowanym faworytem okazała się marka Bosch, której sprzęty na dziesięć miejsc zajęły aż siedem pozycji.
1. Bosch GSR 12-2
2. Bosch GSR 10.8-2 Li
3. Bosh PSR 18 Li-2
4. Black&Decker EPC12CA
5. Bosch PSB 500 RE
6. Bosch GSR 18 V-Li
7. Bosch GSB 13 RE
8. Metabo BS 14.4 Li
9. Bosch PSB 650RE S
10. Einhell TC-CD 12 Li

Jak wybrać wiertarkę?
Kupując wiertarkę, niezależnie od tego czy profesjonalną czy amatorską – musimy wiedzieć, jakiej mocy potrzebujemy. Mocniejszy silnik to gwarancja tego, że wiertło będzie w stanie wywiercić większe otwory w różnego typu materiałach. Do tego im większa moc, tym dłuższa żywotność sprzętu. Oprócz mocy podstawowymi parametrami, na które powinniśmy zwrócić uwagę, są prędkość obrotowa, napięcie, częstotliwość i funkcja udaru, średnica wiercenia oraz biegi.
REKLAMA:

Napięcie w wiertarkach przyjmuje zwykle tę samą wartość, czyli 230V, a prędkość jej obrotów to 3000/min – przy czym im większa prędkość obrotowa, tym wydajniejsza staje się praca wiertarki. Funkcja udaru jest o tyle ważna, że pozwala na wiercenie w grubszych i bardziej wymagających materiałach typu beton, cegła czy kamień. Średnica wiercenia określana w wiertarkach zależna jest od materiału np. dla metalu będzie to 13 mm, dla drewna 25 mm, a dla betonu 16 mm, dlatego należy wybrać sprzęt o takiej średnicy, która pozwoli nam na pracę na wybranym tworzywie. Wiertarki standardowo mają jeden lub dwa biegi – pracujące zgodnie z prędkością obrotów.

Każdy model oprócz parametrów może różnić się także dodatkowym wyposażeniem. Wiertarka często, dzięki dużej ilości dodatkowych nakładek, służy także do polerowania, mieszania farb i lakierów czy nawet wkręcania śrub.

Wybierając wiertarkę, powinniśmy pamiętać, że to przydatne urządzenie, nie tylko dla profesjonalistów – dlatego warto mieć je w swoim domu. Przy samym zakupie koniecznie trzeba sprawdzić parametry sprzętu i ocenić, czy sprawdzi się on w naszym domu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Skąpiec.pl
#wiadomości #narzedzie #maszyny #skapiec

Więcej tematów: