Jak zabezpieczyć instalację wodna na zimę?

Podziel się:
Zbliżająca się wielkimi krokami zima oraz związane z nią mrozy mogą być prawdziwym problemem dla domowej instalacji wodnej. Szczególnie w nieogrzewanych domkach lub altanach, bądź w przypadku, gdy rury przebiegają przez nieogrzewane piwnice. Na szczęście kwestię tę można bardzo łatwo rozwiązać przy pomocy kabli grzewczych firmy Armacell, które stworzą ciepłą ochronę naszej instalacji.

 Fot. Armacell Fot. Armacell
Wystawianie rur instalacji wodnej na działanie ujemnych temperatur może być bardzo niebezpieczne dla całego systemu. I nie chodzi tu bynajmniej tylko o to, że możemy, w któryś zimowy poranek, zetknąć się z „suchymi kranami”. Zamarzająca woda zwiększa bowiem swoją objętość, co w efekcie może prowadzić do pękania rur lub rozszczelnienia całej instalacji. Wiąże się z to koniecznością przeprowadzenia uciążliwego (i kosztownego!) remontu, co zwłaszcza w zimowych miesiącach stanowi nie lada kłopot. Dlatego też, zamiast spuszczać wodę z nieużywanej instalacji, warto rozważyć propozycję firmy Armacell, czyli zestaw przeciwoblodzeniowy do rur.

Koniec z zamarzaniem

Zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell został stworzony specjalnie po to, by zapobiec zamarzaniu wody wewnątrz rur. Jego najważniejszym elementem są kable grzewcze o długości od 2 do aż 49 metrów, które pozwalają zabezpieczyć przed zamarznięciem nawet bardzo rozbudowaną instalację. Co więcej, dzięki wysokiej elastyczności kabla, bez problemu uchronimy przed działaniem mrozu rury o skomplikowanym kształcie, kryzy, zawory i tym podobne elementy. Nad utrzymaniem odpowiedniej temperatury czuwa natomiast czujnik temperatury wyposażony w bimetaliczny włącznik, dzięki któremu nie musimy samodzielnie uruchamiać i kontrolować zestawu. W momencie, gdy temperatura osiągnie zostanie 14°C, system zostanie automatycznie wyłączony, dzięki czemu wraz z nadejściem odwilży, kiedy ogrzewanie nie będzie konieczne, unikniemy niepotrzebnego poboru energii elektrycznej. Dodatkowo, mimo bardzo wysokiej skuteczności, zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell charakteryzuje się niewielkim zużyciem energii elektrycznej, ok 17 W/mb, dzięki czemu ochronimy nie tylko rury przed zamarznięciem, ale również nasz budżet. Całość wyposażona jest w kabel zasilający zakończony standardową wtyczką sieciową, co pozwala uniknąć dokonywania kłopotliwych modyfikacji czy prac instalacyjnych, a użycie systemu staje się dziecinnie proste.
REKLAMA:

Kolejnym ważnym atutem kabli grzewczych firmy Armacell jest również ich bardzo niska grubość. Powierzchnia przekroju takiego kable wynosi zaledwie 6,5 mm, co pozwala bez problemu połączyć go z dodatkową otuliną. Przykrycie kabla dodatkową izolacją jest niezbędne , pozwala nam zmaksymalizować efekt grzewczy i optymalnie wykorzystać moc kabli, by ogrzewał rury, a nie przestrzeń w ich okolicy.

Każdy, kto miał kiedyś styczność z zamarzniętymi rurami wie, że odpowiednie przygotowanie instalacji wodnej na nadejście zimy to sprawa niezwykle ważna, szczególnie w miejscach, gdzie narażona jest ona na działanie mrozów. Zestaw oblodzeniowy firmy Armacell pozwolą nam łatwo i szybko zabezpieczyć nasze rury, a dzięki jego skuteczności będziemy mieć pewność, że woda popłynie z naszego kranu nawet w najbardziej mroźne dni.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Armacell
#do ochrona #instalacje #armacell #poradnik #Instalacje wodne

Więcej tematów: