TONOPIAN wycisza czyli o zastosowaniu styropianu w sztuce

Podziel się:
Projekt ARBET Z KULTURĄ z satysfakcją zaprasza na prezentację unikalnego, artystycznego projektu "MASZYNA DO WYTWARZANIA CISZY" (autor: Marek Sułek Crowd Festival, Dom Braci Jabłkowskich ul.Bracka 25, 8 listopada (sobota) godz. 12.00- 22.00).

 Fot. Arbet Fot. Arbet

Projekt

Już wkrótce, zostanie zaprezentowany w Warszawie, niezwykły obiekt - rzeźba/kapsuła, stworzona ze specjalnych, dźwiękochłonnych materiałów. Górna część konstrukcji będzie ruchoma (otwierana i zamykana), tak by każdy zainteresowany mógł znaleźć się w jej środku. Tak więc, na kilka minut, będziemy mogli oderwać od hałaśliwego otoczenia, posmakować w samotności „dźwięków ciszy”.

Miejsce i czas

Maszyna zacznie działać o godzinie 12-tej (w samo południe) w Domu Braci Jabłkowskich, w ramach Crowd Festiwal i będzie funkcjonować aż do godzin nocnych.
REKLAMA:

 Fot. Arbet Fot. Arbet

Maszyna

Maszyna jest obiektem o wymiarach 300 x 120 x 140 cm obsługiwanym przez czteroosobową ekipę techniczna. Waży ok. 150 kg. Do jej stworzenia użyto niezwykłego, wytłumiającego dźwięki materiału –TONOPIANU , - produktu firmy Arbet.

Maszyna do Wytwarzania Ciszy została stworzona dzięki: portalowi www.wspieramkulture pl, marce Grolsch, firmie FABRYKA STYROPIANU ARBET , Node Radio, oraz wielu indywidualnym osobom które wsparły projekt.

Autor

Autorem akcji jest znany z niekonwencjonalnych działań artysta Marek Sułek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Rietveld Academy w Amsterdamie, wieloletni wykładowca Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie.
Artysta od lat zajmuje się działaniami w przestrzeni publicznej, realizuje projekty rzeźbiarskie, malarskie i fotograficzne.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Arbet
#wiadomości #izolacje #styropian #arbet

Więcej tematów: