Jak zrobić stolik ze skrzyni?

Podziel się:
Stylowy i pełen prostoty – taki jest własnoręcznie wykonany stolik ze skrzyni, który doskonale pasuje do sypialni, salonu, a nawet kuchni. Wyzwól swoją kreatywność – dobierz wielkość i kolor mebla, i w łatwy sposób stwórz unikalny i praktyczny element wnętrza.

Do zrobienia stolika potrzebujesz:
-drewnianej skrzynki
-deski o wymiarach ok. 100x4x2 cm
-dwóch drewnianych drążków – każdy o długości 1 m i średnicy 25 mm
-wiertła sednik o średnicy 25 mm
-wiertła do drewna o średnicy 4 mm
-wkrętów do drewna o wymiarach 3x25 mm oraz 3x16 mm
-puszki farby akrylowej w wybranym kolorze
-miarki i ołówka
-taśmy ochronnej
-akumulatorowej piły uniwersalnej, np. Bosch PST 10,8 LI
-akumulatorowej szlifierki uniwersalnej, np. Bosch PSM Primo
-2-biegowej, akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej, np. Bosch PSB 10,8 LI-2
-wkrętarki akumulatorowej, np. Bosch IXO
-systemu natryskowego do malowania, np. Bosch PFS 3000-2.

 Fot. Bosch Fot. Bosch

Krok 1.

Zmierz miarką głębokość skrzyni. Następnie przetnij deskę (100x4x2 cm) na dwie krótsze – tak, aby ich długości odpowiadały głębokości skrzyni. Użyj w tym celu akumulatorowej piły uniwersalnej Bosch PST 10,8 LI. Pamiętaj o włożeniu rękawic i okularów ochronnych. Uzyskane deski posłużą Ci potem jako podstawa stolika, do której zostaną zamontowane nogi mebla.

Krok 2.

Na każdej z desek zaznacz dwa punkty w miejscach, w których wywiercisz otwory na nogi stołu. Punkty te powinny być wyśrodkowane i znajdować się w odległości 5 cm od krawędzi desek. Następnie użyj wiertła typu sednik o średnicy 25 mm oraz akumulatorowej, 2-biegowej wiertarko-wkrętarki udarowej (np. Bosch PSB 10,8 LI-2), aby wywiercić otwory.

 Fot. Bosch Fot. Bosch Fot. Bosch Fot. Bosch

Krok 3.

Między gotowymi już otworami wywierć kolejne dwa-trzy mniejsze otwory – w tych miejscach drewniane deski będą przykręcone do skrzynki. Zrób to za pomocą wiertła do drewna o średnicy 4 mm.

Krok 4.

Gotowe deski z otworami wygładź szlifierką uniwersalną Bosch PSM Primo– to najmniejsza i najlżejsza szlifierka na rynku, dzięki czemu praca nią jest bardzo wygodna. Kształt jej stopy umożliwia precyzyjne szlifowanie i dotarcie nawet do najmniejszych zakamarków.

 Fot. Bosch Fot. Bosch Fot. Bosch Fot. Bosch

Krok 5.

Przy pomocy wkrętarki akumulatorowej Bosch IXO przykręć drewniane deski do podstawy drewnianej skrzynki wkrętami o wymiarach 3x25 (wkręcając je w wywiercone wcześniej mniejsze otwory).

Krok 6.

Z dwóch drewnianych drążków stwórz cztery nogi do stołu. Zaznacz ołówkiem miejsca przecięcia – każda noga powinna mieć 45 cm długości. W wyznaczonych punktach przetnij je piłą uniwersalną, np. Bosch PST 10,8 LI. Nogi możesz także oszlifować, zwłaszcza w miejscach przecięcia drewna, aby były idealnie wygładzone.

 Fot. Bosch Fot. Bosch Bosch Bosch

Krok 7.

Włóż po jednej nodze w każdy z przygotowanych otworów. Następnie przykręć je przy pomocy wkrętarki akumulatorowej Bosch IXO oraz wkrętów o wymiarach 3x16.

Krok 8.

Zabezpiecz wnętrze gazetami bądź folią, aby nie pobrudzić podłogi i mebli. Następnie pomaluj swój stół na wybrany kolor. Najlepiej, jeśli użyjesz do tego systemu natryskowego Bosch PFS 3000-2, który umożliwi Ci równomierne nałożenie farby.

 Fot. Bosch Fot. Bosch Fot. Bosch Fot. Bosch
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bosch
#wnetrza #z drewno #bosch #poradnik #Dekoracje i dodatki we wnętrzu

Więcej tematów: