Akademia Steico dla młodzieży w Gdańsku

Podziel się:
Młodzież będzie miała okazję uczyć się od najlepszych w Akademia Steico, która 21 stycznia rozpocznie swoją działalność w jednej z gdańskich szkół budowlanych.

Do tej pory pod hasłem Akademia Steico ten producent ekologicznych materiałów budowlanych, spełniających wymogi energooszczędności stawiane nowoczesnemu budownictwu, regularnie organizował profesjonalne warsztaty teoretyczno-praktyczne, na które zapraszał osoby zainteresowane poszerzeniem wiedzy z zakresu budownictwa w standardzie energooszczędnym. Teraz z doświadczenia i wiedzy firmy będzie mogła skorzystać także młodzież szkół budowlanych. Na 21 stycznia zaplanowano uroczyste otwarcie Akademia Steico w Państwowych Szkołach Budownictwa w Gdańsku.

Ucząca się młodzież oraz osoby zainteresowane technologią budowy domów Steico, które zechcą uczestniczyć w Akademii, będą mogły nabyć dodatkowe umiejętności w zakresie budowy bezpiecznych, w pełni ekologicznych i wysokiej jakości domów energooszczędnych.
REKLAMA:

Oprócz firmy i Państwowych Szkół Budownictwa partnerem projektu zostali Pracodawcy Pomorza, a honorowy patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Swoją obecność podczas uroczystego otwarcia Akademii potwierdził również Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Na 21 stycznia zaplanowano pokaz montażu makiety domu energooszczędnego w tej technologii w wykonaniu uczniów Państwowych Szkół Budownictwa w zawodzie technik budownictwa. Będzie można także wysłuchać wykładu Tomasza Balcerowskiego, prezesa firmy Ekoinbud na temat budownictwa domów w technologii Steico. Przy okazji otwarcia akademii, Ewa Konikowska-Kruk, dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Ministerstwa Edukacji Narodowej poruszy ważny temat nowych zawodów szkolnych dla rynku pracy.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: STEICO
#wiadomości #okna i drzwi #eko #energooszczednosc #seminaria #steico

Więcej tematów: