Uroczyste otwarcie rozbudowanej fabryki VELUX w Namysłowie

Podziel się:
Uroczyste otwarcie nowej części fabryki okien i kołnierzy VELUX w Namysłowie odbyło się 10 maja br.. Inwestycja firmy ma przede wszystkim wpłynąć na poprawę efektywności produkcji. Zakład od lat dynamicznie się rozwija – jest największym producentem oraz pracodawcą w regionie.

Fot. VeluxFot. Velux
Dzięki nowej inwestycji powierzchnia produkcyjno-magazynowa w fabryce VELUX zwiększyła się o 4 260 m2 i całość, obejmująca 9 hal, liczy teraz ponad 67 tys. m2. To obecnie największy zakład produkcyjny w Namysłowie. Specjalizuje się w produkcji okien drewniano-poliuretanowych oraz kołnierzy aluminiowych. Nowa hala została umiejscowiona blisko dwóch linii montażu, co było decyzją strategiczną, związaną z rozwojem produkcji i usprawnieniem procesu logistyki komponentów."Przyszłość naszego zakładu jest równoznaczna ze wzrostem ilości produkowanych towarów, a także kompleksowości produkcji, co oznacza bardziej zaawansowane produkty, a także mniejsze serie produkcyjne. To główne powody, dla których zdecydowaliśmy się rozbudować magazyn komponentów blisko naszej linii montażu" – komentuje Jørgen M. Laursen, dyrektor fabryki okien i kołnierzy VELUX w Namysłowie.

Dzięki nowej lokalizacji magazynowej udało się uzyskać konkretne oszczędności. Długość dróg transportowych została zmniejszona o równowartość około 14 000 km rocznie, co jest w przybliżeniu ekwiwalentem 1/3 długości równika. Ograniczenie pokonywanego dystansu przekłada się bezpośrednio na redukcję zasobów w postaci ilości wózków i koszów z nimi związanych, rodzaju używanego sprzętu, zużycia energii, codziennej obsługi.
REKLAMA:

"Przez 13 lat funkcjonowania fabryki VELUX w Namysłowie, nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Firma znacząco przyczyniła się do zaszczepienia pewnej, nowej na lokalnym rynku kultury pracy. Kładzie ona szczególny nacisk na dbanie o środowisko naturalne i na bezpieczeństwo pracowników. Stwarza przyjazne warunki pracy i możliwości rozwoju. To wszystko, wraz z uznaniem jakim się cieszy marka VELUX, przekłada się na postrzeganie samego Namysłowa" – powiedział Julian Kruszyński, Burmistrz Namysłowa.Firma duże znaczenie przywiązuje również do minimalizowania wpływu na środowisko i ograniczenia emisji CO2. Zakład w Namysłowie, jako jeden z nielicznych w Polsce, wdrożył system zarządzania energią zgodny z normą ISO 50001 i na początku roku uzyskał stosowny certyfikat.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Velux
#okna #wiadomości #okno #inwestycje #okna i drzwi #velux

Więcej tematów: