Mieszkanie w wysokiej rozdzielczości

Podziel się:
Jednym z najprostszych sposobów na efektowne urządzenie mieszkania, czy to własnego, czy do wynajęcia, jest wykorzystanie dekoracji ściennych. W Polsce kojarzą się one wciąż z PRL-owską fototapetą, ale zarówno pod względem wzornictwa, jaki i materiałów, z których są wykonane, nie mają wiele wspólnego ze swoimi poprzedniczkami.

Fot. PIXERS.PLFot. PIXERS.PL
Ilość firm zajmujących się ozdobami ściennymi jest tak obszerna, że muszą mocno się napocić, by klient wybrał produkt właśnie z ich oferty. Muszą się więc czymś wyróżniać, na przykład prostotą montażu.

Fot. PIXERS.PLFot. PIXERS.PL

Fototapety

Ciekawym rozwiązaniem jest produkt PIXERStick – fototapeta przypominająca w montażu naklejkę – wystarczy odkleić podkład, nakleić wzór na ścianę i gotowe. Co więcej, jeśli przykleimy go krzywo lub zechcemy przenieść tapetę w inne miejsce, nie ma problemu, wielokrotne odklejanie i ponowne przyklejanie bez utraty swoich właściwości jest możliwe.

Fot. PIXERS.PLFot. PIXERS.PL
Trwalszym materiałem jest fototapeta vinylowa oraz vinyl laminowany. To materiały, których nie usuniemy z taką samą łatwością, jednak w zamian za to, można je umyć, a dodatkowo wygłuszają i ocieplają pomieszczenie. Ich zaletą jest także to, że pozwalają ścianom oddychać i nie zatrzymują wilgoci, dzięki czemu unikniemy m. in. zagrzybienia ścian.

Fot. PIXERS.PLFot. PIXERS.PL

Naklejki witrażowe

Ciekawą możliwością jest wykorzystanie naklejek witrażowych, które mogą całkowicie odmienić widok z okna, ale też chronią powierzchnię szyby.

Fot. PIXERS.PLFot. PIXERS.PL
Fot. PIXERS.PLFot. PIXERS.PL
Fot. PIXERS.PLFot. PIXERS.PL
Fot. PIXERS.PLFot. PIXERS.PL

Naklejki na meble

Naklejkami na meble można okleić blaty stołów, drzwi, szafy i, co najważniejsze, szafki kuchenne, które są najbardziej podatne na zabrudzenia i wilgoć. Dzięki naklejkom można tchnąć w stare meble drugie życie, np. okleić wiekową, ale działającą lodówkę, która szpeci, niemniej działa.

Fot. PIXERS.PLFot. PIXERS.PL
Ceny fototapet wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od powierzchni ścian. Choć możemy wydrukować i przykleić na ścianę bądź szafkę, co tylko nam się zamarzy, do mieszkania, które zamierzamy wynająć, najlepszym wyborem będzie neutralny wzór, pastele lub geometria. Żywe, kontrastujące z otoczeniem wzory, przykują uwagę, jednak nie każdy będzie się czuł dobrze w ich towarzystwie.

Fot. PIXERS.PLFot. PIXERS.PL
Zdjęcia udostępniono dzięki uprzejmości firmy PIXERS: http://pixers.pl/
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: oBud.pl
#czytelnia #wnetrza #na sciany #tapeta #do dekorowanie #w wewnatrz_bud #obud #do tapetowanie #na schody #Dekoracje i dodatki we wnętrzu #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: