Pierwszy dach ze Styropminu z Oświęcimia

Podziel się:
1344 metry kwadratowe - taką powierzchnię ma pierwszy dach wyprodukowany w nowo otwartej fabryce styropianu firmy Styropmin w Oświęcimiu. Dach trafi na inwestycję w Tarnowskich Górach.

Styropmin jest jednym z największych producentów styropianu i materiałów do układania dachów płaskich w Polsce. W lipcu 2016 firma wyprodukowała i sprzedała 17 334,5m2 płyt spadkowych na potrzeby inwestycji w całej Polsce. To najwyższy wynik od początku tego roku.

Technologia spadków dachowych służy do profilowania powierzchni dachu i odprowadzania wody opadowej. Jej zastosowanie odciąża konstrukcję, a wykonanie dachu możliwe jest przez cały rok. System ten wykorzystuje się przy budowie szpitali, szkół, hoteli i biurowców.
REKLAMA:

- Jakość naszych materiałów jest doceniana przez wykonawców coraz większych inwestycji w Polsce za granicą. Fabrykę w Oświęcimiu otworzyliśmy wiosną bieżącego roku. Jej lokalizacja pozwala nam na dystrybucję styropianu na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiego – mówi Marcin Kępczyński, Członek Zarządu Styropmin.

Styropmin dostarcza styropian także na budowę Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu (7300m2). W tym roku firma wyprodukowała między innymi spadki dachowe na potrzeby dużych inwestycji w Katowicach (1600m2) i w Prudniku (800m2).

Produkty Styropmin posiadają Rekomendację Techniczną i Jakości Instytutu Techniki Budowlanej, Atest Polskiego Związku Higieny oraz klasyfikację bezpieczeństwa pożarowego. Fabryka w Oświęcimiu zatrudnia 23 osoby i wyprodukowała dotychczas 30 000m3 styropianu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Styropmin
#wiadomości #dachy #styropian #dach_plaski #styropmin

Więcej tematów: