Jak zaaranżować pokój dziecka - wyzwanie dla projektanta?

Podziel się:
Prawdziwym wyzwaniem dla każdego projektanta jest pokój dziecka, który musi być przytulny, radosny, bezpieczny a do tego funkcjonalny. Jak połączyć wszystkie te wymogi?

Wnętrza, w których maluchy i nastolatki spędzają każdego dnia co najmniej kilka godzin, powinny być miejscem przyjaznym - kolorowym i radosnym, a zarazem funkcjonalnym. Podstawą stworzenia aranżacji idealnej są meble i zabudowy ścian. Powinny być one dostosowane do potrzeb i możliwości małego mieszkańca. Warto też by były utrzymane w jasnych barwach - subtelnych dekorach drewnopodobnych, delikatnych pastelach lub żywych, nasyconych kolorach, które wniosą wiele energii. Najczęściej stosowanym materiałem do produkcji mebli są płyty laminowane.

Fot. PfleidererFot. Pfleiderer
Niezwykle szeroka paleta barw i interesujących deseni, a także bogactwo zachwycających faktur umożliwiają dopasowanie płyt laminowanych do najbardziej wymagających pomieszczeń i oryginalnych projektów. Laminat pokrywający płyty zapewnia wytrzymałość i odporność na drobne uszkodzenia mechaniczne - zarysowania i uderzenia, o które podczas szalonych zabaw nietrudno. W odróżnieniu od drewna, płyty nie zmieniają koloru pod wpływem działania promieni UV. Nie gromadząc ładunków elektrostatycznych na swojej powierzchni - nie przyciągają też kurzu, co jest szczególnie istotne w przypadku pokoju małego alergika.

Fot. PfleidererFot. Pfleiderer

Nauka połączona z zabawą

Ale meble to nie wszystko. Wszyscy wiedzą, że zabawa jest najlepszą formą nauki. Tylko jak ją zaaranżować, by przebiegała w przyjemnej atmosferze i była efektywna? I w tym zadaniu w sukurs mogą przyjść elementy aranżacji wnętrz. Dla przykładu laminat, który zastosowany na ścianie z powodzeniem zastępuje tablicę i umożliwia rozwój kreatywności, i plastycznych zdolności malucha. I to bez obawy o stan ściany, bo laminat można szybko i łatwo wytrzeć.
REKLAMA:

Co z higieną?

W każdym domu są takie miejsca i ściany, które brudzą się częściej i łatwiej niż inne. W pokoju dziecięcym takich newralgicznych punktów jest co niemiara - ściana przy której stoi stoliczek do malowania i jeszcze ta przy łóżku malucha. Jak je uchronić miejsca przed zabrudzeniem, albo chociaż ułatwić sobie utrzymanie ich w czystości, a przy okazji zadbać o piękną aranżację? Rozwiązaniem są elementy płaskie.

Bazą elementów są płyty wiórowe P2 w czterech grubościach: 8, 10, 16 lub 18 milimetrów, które dostępne są w formatach: 4100 x 1285 mm. Dzięki tak dużym wymiarom, możliwe jest zaaranżowanie za ich pomocą praktycznie każdej powierzchni w domu (i to bez konieczności rozpoczynania remontu!) Wystarczy tylko przyciąć element do pożądanego rozmiaru i zabezpieczyć nim ścianę. W ten sposób możemy kompletnie odmienić estetykę kącika dziecka. Elementy płaskie są obustronnie oklejone laminatem. Materiał ten jest odporny na drobne uszkodzenia mechaniczne, działanie detergentów, wilgoci, wysokiej temperatury i promieni UV. Dodatkowo jest łatwy do czyszczenia - nie straszne mu ani mazaki i kredki pastelowe malucha, ani brudne łapki. Wyczyścić go można za pomocą zwykłej szmatki, ciepłej wody i detergentu. I to bez szorowania!
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Pfleiderer
#czytelnia #projekty #wnetrza #pfleiderer #pokoj_dzieciecy #Pokój dziecka - wystrój

Więcej tematów: