Co u deweloperów na jesień?

Podziel się:
Sondę o jakie inwestycje jesienią wzbogaci się oferta deweloperów? W jakim segmencie plasują się nowe projekty? W jakich cenach będą oferowane mieszkania? Do kogo będą adresowane? - prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

Fot. DompressFot. Dompress

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

Jesienią planujemy wprowadzenie kilku inwestycji, które będą kontynuacją już realizowanych projektów. Będą to propozycje zarówno z segmentu popularnego z mieszkaniami w programie MdM, jak w osiedlu Mała Praga IV, czy projekty w których mieszkania doskonale nadają się do zakupu inwestycyjnego, jak w inwestycji Bastion Wałowa zlokalizowanej w samym centrum Gdańska. Dodatkowo planujemy rozpoczęcie realizacji czwartego etapu Osiedla na Woli w Warszawie oraz piątej fazy Osiedla Grzegórzecka w Krakowie. Ceny uzależnione są od lokalizacji poszczególnych projektów, zaczynają się od 5900 zł/mkw.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.

Z początkiem września wprowadziliśmy do sprzedaży 154 mieszkania w ostatnim budynku szczecińskiego osiedla Ku Słońcu. Mieszkańcy odbiorą do nich klucze na koniec pierwszego kwartału 2018 roku. Do końca 2016 roku planujemy uruchomienie jeszcze sześciu inwestycji, w których znajdzie się szeroka oferta mieszkań o różnorodnych metrażach i rozkładzie, w tym najbardziej poszukiwane rodzinne lokale dwu i trzypokojowe oraz kawalerki. Cztery z projektów to kolejne etapy realizowanych obecnie inwestycji, pozostałe dwa to zupełnie nowe projekty. Planujemy m.in. kontynuację popularnego osiedla Brzozowy Zakątek w warszawskim Wilanowie.
REKLAMA:

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Trzeci i czwarty kwartał 2016 roku to rzeczywiście czas uruchamiania nowych projektów i poszerzania oferty. Do końca roku planujemy rozpocząć budowę kolejnych etapów wrocławskich inwestycji: Cztery Pory Roku, Róża Wiatrów, River Point, Olimpia Port, Słoneczne Stabłowice.

Poza osiedlami społecznymi, w sprzedaży dostępne są także apartamenty, tak więc mamy propozycje z segmentu popularnego, premium i apartamentowego. Oferta skierowana jest praktycznie do wszystkich, od osób szukających dwu czy czteropokojowych lokali, mieszkań w kameralnej zabudowie, po apartamenty o powierzchni 180 mkw.

Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon Gdańsk

Właśnie rusza przedsprzedaż mieszkań w trzecim etapie położonego na Wyspie Spichrzów osiedla Aura Gdańsk. Finalizujemy obecnie procedury dotyczące ostatniego budynku w tej inwestycji, w którym powstanie 50 mieszkań o metrażach od 33 do 63 mkw. Lokale bedą miały kompaktowy rozkład, np. 3 pokoje będą dostępne na powierzchni 43 mkw., a mieszkania dwupokojowe będą miały metraż od 34 mkw. Taka oferta najbardziej odpowiada potrzebom klientów. Mieszkania w drugim etapie, które miały podobną wielkość sprzedały sie w ciągu zaledwie kilku miesięcy. W trzecim, ośmiopiętrowym budynku na dwóch ostatnich piętrach przewidziana została rozległa przestrzeń wspólna, w której powstanie strefa rekreacji.

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service

Jesienią wprowadzimy do oferty trzy nowe inwestycje: Krygowskiego w Krakowie oraz Tomcia Palucha i Owsiana 9 w Warszawie. To kompleksy wielorodzinne, które zostały zaprojektowane w sposób zapewniający mieszkańcom maksymalny komfort, przy jednoczesnym zachowaniu kameralnego stylu zabudowań. Mieszkania przeznaczone są głównie dla osób, które poszukają wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku. Umiejscowienie inwestycji zapewniające między innymi niewielką odległość do parków, czy placówek edukacyjnych sprawia, że są to doskonałe propozycje dla rodzin z małymi dziećmi.

Ewa Skibińska, dyrektor marketingu RED Real Estate Development

We Wrocławiu rozpoczęliśmy budowę kolejnego etapu Nowej Papierni - Ultra Nova. To obecnie nasza największa inwestycja. W sumie powstanie w niej 156 apartamentów, które cieszą się dużą popularnością wśród osób, którym zależy na oryginalnych, designerskich wnętrzach. W Warszawie realizujemy kolejne etapy ekologicznego osiedla Alpha Park, w których zaoferujemy ponad 180 mieszkań. W Poznaniu skończyliśmy drugi z czterech etapów osiedla Red Park, w którym mieszkania, podobnie jak w Warszawie, cieszą się największą popularnością wśród młodych małżeństw i rodzin z dziećmi.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic

Nowe etapy dotychczas prowadzonych przez nas inwestycji oraz nowe inwestycje ze względu na procedury projektowe planujemy wprowadzić do sprzedaży na przełomie roku.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

W związku z tym, że nabyliśmy niedawno nowe grunty inwestycyjne, ich wprowadzenie do sprzedaży zajmie jeszcze kilkanaście miesięcy. W ofercie tej jesieni pozostają projekty, które już od pewnego czasu mamy w sprzedaży. Klienci mogą skorzystać z wyjątkowych promocji w inwestycji Na Sokratesa, zlokalizowanej w pobliżu stacji Metro Młociny na warszawskich Bielanach. Mieszkania objęte programem MdM czekają natomiast na nabywców w osiedlu Monte Verdi w dzielnicy Warszawa Włochy.

Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates

Jeszcze w tym roku chcemy rozpocząć budowę 251 mieszkań na działce położonej przy ulicy Nakielskiej na warszawskiej Woli. Będzie to nowoczesny siedmiopiętrowy budynek mieszkalny położony w bezpośredniej okolicy Parku Sowińskiego i Parku Powstańców Warszawy oraz przystanków tramwajowych, autobusowych oraz przyszłej stacji drugiej linii metra przy Wola Parku. W inwestycji przywidziane są mieszkania od jedno do czteropokojowych oraz lokale usługowe.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Właśnie wprowadzamy na rynek kolejną, trzecią pulę mieszkań w warszawskim projekcie Kolska od Nowa. Mogę zdradzić, że jednocześnie pracujemy nad kolejnymi projektami, które postaramy się możliwie szybko włączyć do naszej oferty. Szybki rozwój oferty jest tym bardziej uzasadniony, że udało nam się w tym roku zrealizować już znacznie ponad 90 proc. założeń sprzedażowych.

Przemysław Bednarczyk, Wiceprezes Zarządu, Waryński S.A. Grupa Holdingowa

W perspektywie kilku najbliższych tygodni w naszej ofercie znajdzie się trzeci etap inwestycji Stacja Kazimierz. W projekcie zaplanowaliśmy atrakcyjne lokale o zróżnicowanej powierzchni i układzie, które w pełni odpowiadają aktualnym trendom zakupowym wśród klientów. W ofercie nie zabraknie funkcjonalnych kawalerek, mieszkań dwupokojowych, niezwykle popularnych lokali trzy i czteropokojowych oraz przestronnych apartamentów. Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób młodych, poszukujących mieszkania na warszawskiej Woli, jak i rodzin z dziećmi planujących zmienić lokal na większy.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Z początkiem wakacji rozpoczęliśmy przedsprzedaż czwartego z pięciu etapów inwestycji Bliska Wola w Warszawie, gdzie klienci mogą nabyć mieszkania w cenie od 6900 zł za mkw.  We wrześniu wprowadziliśmy do sprzedaży kolejną inwestycję w Gdyni - Osiedle Kamerata z 55 mieszkaniami w cenie od 6500 zł/mkw. W drugim półroczu również planujemy wprowadzić do oferty nowe osiedla.

Ewelina Krosta, reprezentująca WAN S.A.

Nasza oferta wzbogaciła się o mieszkania w nowym etapie inwestycji Apartamenty Wielicka, które cieszą się podobnie dużym zainteresowaniem, jak w etapie poprzednim. Stawiamy na mniejsze metraże. Oferujemy mieszkania o powierzchni od 27 do 59 mkw. z możliwością łączenia lokali. Ceny mieszkań zaczynają się od 5239 zł za mkw. Nieduża część lokali kwalifikuje się do programu Mieszkanie dla Młodych. Z uwagi na świetną lokalizację, komunikację oraz ceny inwestycja jest idealnym rozwiązaniem także dla klientów poszukających lokali z przeznaczeniem na wynajem.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment

Tej jesieni zamierzamy wystartować z nowymi inwestycjami w Krakowie. Jeden z projektów będzie zlokalizowany przy ulicy Zapolskiej, a z drugim być może ruszymy przy ulicy Głowackiego. Z racji usytuowania inwestycji blisko centrum miasta oferowane w nich mieszkania będą ze „średniej półki rynkowej”, a ich ceny będą na poziomie ok. 6500 zł/mkw.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Dompress
#czytelnia #finanse #do budowa #prawo #nieruchomości #dompress

Więcej tematów: