Rynek pokryć dachowych na najbliższe lata

Podziel się:
Według danych raportu przygotowanego przez PMR wielkość rynku pokryć dachowych w najbliższej przyszłości ustabilizuje się na podobnym poziomie jak w latach ubiegłych i wyniesie ok. 65 mln m².

Fot. BraasFot. Braas

Polacy wybierają blachę i dachówki

Z danych raportu PMR "Rynek pokryć dachowych w Polsce 2016 – Prognozy rozwoju na lata 2016-2021" podanych przez portal izolacje.com.pl wynika, że wśród pokryć dachowych największą popularnością cieszą się blacha oraz dachówki. Udział dachówek ceramicznych i betonowych w rynku wynosi łącznie 47-48 proc. Na ostatnim miejscu znajdują się pokrycia bitumiczne o udziale nieprzekraczającym 10 proc.

Trwałe pokrycie

Budowa domu to inwestycja na lata, dlatego od producentów pokryć dachowych wymaga się najwyższej jakości produktu. – Dachówki swoją popularność zawdzięczają trwałości materiału połączonej z nienaganną estetyką. Zarówno beton jak i ceramika to materiały, których żywotność sięga nierzadko kilku pokoleń – mówi Łukasz Nowakowski, doradca techniczny Monier BRAAS. Producenci inwestują w jakość, szukając coraz to nowszych rozwiązań wpływających na wygląd, parametry i odporność na zabrudzenia.
REKLAMA:

Wygodne poddasze

Już na etapie planowania budowy wymarzonego domu inwestor może wpływać na charakter i późniejsze koszty utrzymania inwestycji. – Dachówki wykazują doskonałe właściwości izolacyjne, zarówno pod względem temperatury, jak i akustyki. Wolniej się nagrzewają, co ma wpływ na temperaturę panującą w pomieszczeniach na poddaszu. Ten typ pokrycia lepiej izoluje od zgiełku ulicznego, a podczas deszczu hałas uderzających kropel nie jest uciążliwy. Zastosowanie dachówek na budynkach z poddaszem sprawia, że nie wydajemy kroci na klimatyzację oraz możemy cieszyć się ciszą i spokojem – tłumaczy Łukasz Nowakowski.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Monier Braas
#wiadomości #dachy #dach #braas

Więcej tematów: