Jak dobrze dobrać podłogę do wnętrza?

Podziel się:
Wybór podłogi jest ważny przede wszystkim z jednego powodu – nie zmieniamy jej zbyt często. Już na etapie planowania i projektowania należy zastanowić się, z jakich materiałów i w jakich kolorach chcemy urządzić salon lub sypialnię, a także jakiego typu meble i dodatki znajdą się w pomieszczeniu.

Fot. OpocznoFot. OpocznoFot. OpocznoFot. Opoczno
To pozwoli nam dobrać materiał na podłogę tak, aby idealnie komponował się we wnętrzu. Podłoga ma bardzo duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Jej kolor, wzór i materiał wykończenia stanowią bazę każdego wnętrza. Znakomitym pomysłem na piękną i ponadczasową podłogę, są płytki gresowe wyglądem do złudzenia przypominające drewno. Poza walorami estetycznymi i uniwersalnym wyglądem, są one również niezwykle praktyczne. W przeciwieństwie do naturalnego drewna, nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych czy pielęgnacyjnych. Są niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości, a także trwałe i odporne na zarysowania. Z uwagi na swoje praktyczne walory, w tym również odporność na czynniki atmosferyczne, mogą być kładzione niemal w każdym miejscu wewnątrz i na zewnątrz budynku. Znakomicie sprawdzą się zarówno w kuchni, salonie, sypialni i łazience, jak i na tarasie czy balkonie.

Do wyboru, do koloru

Ogromna liczba wzorów i odcieni płytek, inspirowanych drewnem sprawia, że rodzaj podłogi można dobrać do indywidualnego stylu i charakteru niemal każdego wnętrza. W nowym koncepcie płytkowym Wood marki Opoczno znajduje się aż 15 wzorów rektyfikowanych płytek wyglądających jak dąb i jesion. Każdy z modeli występuje w dwóch formatach – szerszym 22,1 x 89 cm i węższym 14,7 x 89 cm. W zależności od naszych upodobań, możemy wybrać podłogę o wyglądzie drewna bielonego, naturalnego lub ciemnego. Dodatkowo, w każdej tonacji mamy do dyspozycji kilka wzorów i odcieni.

Fot. OpocznoFot. OpocznoFot. OpocznoFot. Opoczno

W różnym stylu

Podłoga wyglądająca jak ciemne drewno, będąca synonimem elegancji i odważnego charakteru, będzie doskonałym punktem wyjścia do aranżacji powierzchni w różnych stylach. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach zarówno o charakterze kolonialnym, jak i minimalistycznym.

Jeśli szczególnie lubimy ten pierwszy – styl powstały w XIX wieku w angielskich posiadłościach w Afryce i Azji, ciemnobrązową podłogę możemy zestawić z beżowymi ścianami oraz meblami z mahoniu lub rattanu. Zwolennicy nowoczesnego designu natomiast, łącząc ciemną podłogę z jasnymi ścianami i prostymi elementami na wysoki połysk, uzyskają gustowne, minimalistyczne wnętrze.

Niezależnie od klimatu, w jakim urządzamy pomieszczenie, podłoga w odcieniu ciemnego brązu będzie się doskonale prezentować w towarzystwie szlachetnych materiałów, metalu i szkła. Z powodzeniem zestawimy ją z prostymi sofami w naturalnych odcieniach beżu, jasnymi frontami kuchni, nowoczesnymi stolikami z metalowymi elementami i solidnymi, dębowymi biurkami. Duże i ciężkie meble będą świetnie wyglądać na ciemnobrązowej podłodze. Jeśli dodatkowo będą obite materiałem, wprowadzą atmosferę bezpieczeństwa i komfortu. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku sypialni czy salonu.
REKLAMA:

Dobór odpowiednich kolorów

Pamiętajmy, aby ciemne barwy nie zdominowały wnętrza - w zbyt dużej ilości stworzą mroczny efekt i pozbawiają miejsce lekkości. Aby uniknąć przytłaczającego wrażenia najlepiej dobrze oświetlić pomieszczenie i zachować balans kolorystyczny decydując się na jasne ściany, które zrównoważą całość.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Opoczno
#czytelnia #wewnatrz_bud #plytka #na podloga #wnetrza #opoczno #Wykończenie i pielęgnacja podłóg

Więcej tematów: