Dekarze promowali zawód podczas 18. Ogólnopolskiego Dnia Dekarza w Olsztynie

Podziel się:
W sobotę, 29 lipca dekarze z całej Polski spotkali się w Olsztynie podczas 18-stych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Dekarza. Promowali zawód, w którym wciąż brakuje fachowców do pracy. Wydarzenie od lat organizowane jest przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Na spotkaniu nie zabrakło też firmy Blachotrapez, która była Srebrnym Partnerem akcji.

Fot. BlachotrapezFot. Blachotrapez
Podczas Pikniku Dekarskiego nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie na dekarzy czekało wiele atrakcji. Grillowaniu i wesołym zabawom na świeżym powietrzu towarzyszyły konkursy związane z tematyką dekarską oraz atrakcje na wodzie. Chętni mogli też spotkać się z najlepszymi producentami z branży i zapoznać się z nowościami w ich ofercie. Impreza zakończyła się galą dekarską, podczas której goście mogli bawić się przy muzyce na żywo. Jednak głównym celem imprezy była popularyzacja zawodu dekarza, w którym wciąż brakuje wykwalikowanych fachowców. Jednym z powodów jest brak szkół szkolących dekarzy. Dlatego też PSD we współpracy z producentami z branży budowlanej uruchamia klasy dekarskie. Jedną z firm, angażujących się we wspieranie tej inicjatywy, jest Blachotrapez.

Zajęcia są darmowe, ale uczniowie objęci są wsparciem merytorycznym, technicznym i finansowym. Prowadzą je najlepsi dekarze, których wiedza i doświadczenie, przekazywane podczas praktycznych zajęć pomogą młodym ludziom poczuć się pewniej na rynku pracy po ukończeniu szkoły. I dadzą tym samym szansę na odniesienie sukcesu zawodowego. Fundujemy też stypendia i organizujemy obozy integracyjne – mówi Mateusz Sarka, Kierownik Działu Marketingu w firmie Blachotrapez.
REKLAMA:

Pod patronatem stowarzyszenia uruchomione zostały już klasy dekarskie m.in. w Białymstoku i Biłgoraju, a być może wkrótce zaczną funkcjonować też w Olsztynie i w Toruniu.

Blachotrapez jako Srebrny Partner akcji wraz z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy działa na rzecz przywrócenia w Polsce dobrych tradycji rzemieślniczych, wspierając fachowców wykonujących ten zawód. Działania te mają przyczyniać się do poszerzania wiedzy dekarskiej, ciesielskiej i blacharskiej oraz integrować rzemieślników.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Blachotrapez
#wiadomości #dachy #dach #imprezy #blachotrapez

Więcej tematów: