Seria Coco od Gubi - meble z charakterem

Podziel się:
Duński design połączony z eklektyzmem, luksus z troską o wygodę i ponadczasowość. To cechy charakterystyczne dla skandynawskiej marki GUBI. Teraz w jej ofercie możemy znaleźć trzy nowe projekty, które poszerzą uwielbianą przez miłośników wzornictwa na całym świecie kolekcję Coco.

Fot. GubiFot. Gubi
Kolekcja Coco to owoc pracy studia OEO z Kopenhagi. Zapoczątkowało ją krzesło, ochrzczone imieniem ikony mody. Mimo, że jest bardzo oszczędne w formie, nie ma w sobie nic ascetyzmu. Konstrukcję wykonaną ze stali uzupełnia wygodne siedzisko, dostępne w wielu wariantach obicia najlepszej jakości. Kontynuując sukces Coco, GUBI poszerza serię o krzesło do jadalni, fotel oraz stołek barowy.

Postacią odpowiedzialną za kolekcję Coco jest Thomas Lykke. Zanim zaczął swoją przygodę z designem, zdobył wykształcenie jako projektant mody. Jego doświadczenie związane z kreowaniem ubioru ma widoczne odzwierciedlenie w serii. Sylwetka krzeseł i foteli jest niezwykle kobieca – charakteryzują je obłe, miękkie, a zarazem smukłe kształty. Żeński pierwiastek podkreśla także postać patronki. Jej charyzmatyczny charakter udało się Thomasowi Lykke oddać dzięki interesującemu kontrastowi – w swoim projekcie zestawił delikatne linie z industrialnymi i surowymi w formie nogami wykonanymi ze stali.
REKLAMA:

Kolejną, niezwykle ważną inspiracją w kreacji Coco był Bauhaus - kierunek w architekturze i sztuce zapoczątkowany w XX., będący jednym z prądów niemieckiego modernizmu. Jego głównym założeniem było wzajemne przenikanie się sztuki i rzemiosła, projektowanie, w którym forma ma podążać za funkcją. GUBI w swojej kolekcji siedzisk oddało ducha Szkoły w wyrafinowany sposób. Założeniem krzeseł i foteli Coco jest wygoda z korzystania, jednak nie ustępująca warstwie estetycznej. Obiekty mają prostą, a zarazem elegancką formę, są przy tym niezwykle komfortowe. Będą wspaniałym elementem wystroju baru, czy restauracji, tak samo jak i domowego gabinetu czy salonu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Gubi
#meble #wnetrza #w publiczne #produkty #Dekoracje i dodatki we wnętrzu

Więcej tematów: