Wiosenne porządki w warsztacie

Podziel się:
Nienaganny porządek i czystość w warsztacie samochodowym świadczy o jego wysokim standardzie. Właściciele warsztatów powinni również pamiętać, że utrzymanie w czystości nadwozia oraz podwozia pojazdów swoich klientów, może przynieść wiele korzyści.

Zapewniając przedłużenie żywotności powłoki lakierniczej, czy zapobiegając korozji podwozia przyczynimy się w pełni do zadowolenia klienta. Przy wykonywaniu takich zadań najlepiej sprawdzą się urządzenia do mycia wysokociśnieniowego. W zależności od rodzaju zabrudzeń i celów wykorzystywania nowego urządzenia, warto zwrócić uwagę na dostępne modele, ich parametry oraz funkcje.

Fot. KärcherFot. KärcherFot. KärcherFot. Kärcher

Urządzenia wysokociśnieniowe

Do zachowania czystości w warsztacie, firma Kärcher poleca urządzenia wysokociśnieniowe. Pierwszą grupą są urządzenia bez podgrzewania wody. Modele HD z klasy średniej to wydajność i wszechstronność w jednym. Doskonałe parametry pracy, wysokie ciśnienie robocze z możliwością regulacji i wydatek wody na świetnym poziomie gwarantuje skuteczne usuwanie nawet szczególnie uporczywych zabrudzeń. Przykładowym urządzeniem jest HD 9/20-4 M wyposażony w solidny 4–biegunowy, wolnoobrotowy silnik trójfazowy oraz 3-tłokową pompę z ceramicznymi tłokami i mosiężną głowicę. Liczne dostępne akcesoria takie jak lanca pianowa lub lanca spryskująca do podwozi sprawnie ułatwiają wszystkie prace gwarantując pożądany efekt.
REKLAMA:

W sytuacjach, gdzie spotykamy się z tłustymi lub oleistymi zabrudzeniami często występującymi w branży motoryzacyjnej, polecamy urządzenia z funkcją podgrzewania wody, czyli modele klasy HDS. Jednym z takich urządzeń jest model HDS 6/14 C dzięki możliwości podgrzewania wody do temperatury 80°C, w połączeniu ze środkiem czyszczącym skutecznie usuwa wszystkie uciążliwe zabrudzenia. Urządzenie zużywa przy tym niewielkie ilości wody i paliwa do jej podgrzewania, co gwarantuje ekonomiczną eksploatację. Dodatkowo funkcja wytwarzania pary świetnie sprawdza się w przemyśle motoryzacyjnym. Uchwyty na wyposażenie w tylnej części obudowy pozwalają na wygodne przechowywanie lancy i kabla zasilającego. Duży filtr wody zamontowany dodatkowo chroni pompę przed zabrudzeniami i uszkodzeniem. Wydajność tłoczenia do 560 litrów na godzinę, ciśnienie robocze na poziomie 140 barów zapewni wysoką kulturę i skuteczność pracy.

Urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher wyposażone są w nowe pistolety Easy!Force, w których spust został przeniesiony z przodu na tył uchwytu. Ta, z pozoru niewielka zmiana, wpłynęła na zwiększenie wygody w operowaniu pistoletem ciśnieniowym. Do tej pory spust należało naciskać palcami, co szybko powodowało zmęczenie. Jednak teraz posłużymy się w tym celu nasadą dłoni. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, w którym wykorzystuje się siłę odrzutu wysokiego ciśnienia wody aby zmniejszyć siłę potrzebną do utrzymania wciśniętego spustu. Aby siła odrzutu mogła sprawnie działać na korzyść operatora, lanca, pistolet i spust zostały tak zaprojektowane, aby prowadzić ją w sposób liniowy do ramienia. Tym samym siła potrzebna do kontrolowania lancy zostaje przeniesiona ze słabszych i łatwo męczących się mięśni dłoni na znacznie silniejsze i bardziej wytrzymałe wyższe partie mięśniowe ramion.

Fot. KärcherFot. KärcherFot. KärcherFot. Kärcher

Odkurzacze uniwersalne

Urządzeniami które bardzo dobrze sprawdzą się w branży motoryzacyjnej są również odkurzacze uniwersalne, zbierające zarówno wodę która jest wszechobecna podczas napraw samochodów, jak i zabrudzenia suche, w tym różnego rodzaju pyły. Model NT 30/1 TE L dzięki systemom oczyszczania filtra zapobiega niepożądanemu spadkowi siły ssącej nawet podczas długotrwałych prac. Ponadto oczyszczanie filtra korzystnie wpływa na żywotność urządzenia. W wyposażeniu standardowym znajdziemy między innymi wąż ssący, worek filtracyjny, ssawkę podłogową, ssawkę szczelinową oraz listwę odbojową. Kolejnym wartym uwagi modelem jest NT 70/2 Odkurzacz świetnie sprawdzi się w warsztatach, myjniach samochodowych, stacjach diagnostycznych oraz w transporcie i logistyce. Model NT 70/2 posiada dwie turbiny, każda z nich ma oddzielny włącznik i może pracować samodzielnie, umożliwi to zastosowanie długiego węża. Wyposażenie można wygodnie przechowywać na specjalnie do tego wydzielonym miejscu na obudowie odkurzacza. Zastosowany duży zderzak chroni urządzenie przed mechanicznymi uszkodzeniami. Wąż spustowy ułatwia opróżnianie wody z dużego zbiornika. Filtr główny typu cartridge z pływakiem który przy maksymalnym poziomie napełnienia zbiornika wyłącza ssanie, co chroni turbinę przed uszkodzeniem. Odkurzacze uniwersalne nie tylko poradzą sobie z czystością w warsztacie ale również idealnie nadają się do czyszczenia pojazdów, dzięki dostępności licznych akcesoriów możemy z powodzeniem odkurzać tapicerki i fotele samochodowe.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Kärcher
#czytelnia #narzedzie #do czyszczenie #maszyny #karcher #Maszyny i narzędzia - tematy pozostałe

Więcej tematów: