Innowacyjny system ProClick

Podziel się:
W 2017 roku, w 20 rocznicę działalności AFRISO na polskim rynku, firma AFRISO zaprezentowała absolutną nowość – zawory mieszające ARV ProClick i siłowniki elektryczne ARM ProClick z innowacyjnym rozwiązaniem montażu siłowników na zaworach ProClick.

Fot. AFRISOFot. AFRISO
Zestawy nowych 3- lub 4-drogowych obrotowych zaworów mieszających ARV ProClick® oraz nowego siłownika elektrycznego ARM ProClick® znajdują szerokie zastosowanie w różnych typach instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i innych, w których wykorzystuje się najpopularniejsze sterowniki 3-punktowe. Składają się one z nowego mosiężnego 3- lub 4-drogowego obrotowego zaworu mieszającego ARVProClick oraz najpopularniejszego siłownika elektrycznego ARM ProClick nowej generacji. Zawór i siłownik montowane są ze sobą w innowacyjnym systemie ProClick.

Fot. AFRISOFot. AFRISO
Nie ma podobnego produktu na rynku polskim, a rozwiązaniem tym interesują się już firmy z zagranicy. Poniżej podstawowe cechy produktów ProClick.

I. Innowacyjny system ProClick pozwala na montaż siłownika ARM ProClick® na zaworze mieszającym ARV ProClickbez użycia narzędzi.
II. Koszty eksploatacji siłownika ARM ProClicksą bardzo niskie, ponieważ prąd rozruchowy i prąd pracy siłownika ARM ProClick jest znikomy.
III. Siłownik ARM ProClick jest ecofriendly tzn. pobiera prąd tylko wtedy, gdy działa.
IV. Zawory ARV ProClick charakteryzuje się mniejszą ilością użytego mosiądzu (kute, nie odlewane)co wpływa na ich kompaktowość i pozwala na łatwiejsze montowanie zaworu na instalacji. Pomimo to zawór ARV ProClick wytrzymuje takie same ciśnienia i temperatury jak inne zawory.
V. Wygodne i duże pokrętło na zaworze i siłowniku z wyraźnym wskaźnikiem nastawy pozwala na łatwe i precyzyjne operowanie zaworem i siłownikiem w trybie ręcznym.
VI. Ośmiokątne powierzchnie pod klucz hydrauliczny to łatwiejszy montaż zaworu ARV ProClickna instalacji.
VII. Dwustronna skala - z jednej z podziałką "od 0 do 10", z drugiej
"od 10 do 0". Pozwala to na montaż zaworu i siłownika w różnych pozycjach.
VIII. Wskaźnik położenia zawieradła - pogrubiona część pokrętła zaworu określa położenie zawieradła wewnątrz zaworu. Ułatwia to nastawę i kontrolę poprawności pracy zaworu.
IX. Dzięki ulepszonej konstrukcji wewnętrznej zaworu ARV ProClickprzeciek wewnętrzny jest zdecydowanie niższy.
X. Przy użyciu czytelnych diod LED na siłowniku ARM ProClick, sygnalizuje on swój kierunek obrotu, co umożliwia szybką diagnostykę jego pracy nawet w ciemnych pomieszczeniach.
XI. Prosty w użyciu przycisk trybu pracy na siłowniku ARM ProClickumożliwia zmianę trybu pracy siłownika z automatycznej na ręczną.
XII. Kabel sterujący podłączony jest do obudowy siłownika wtyczką. Ułatwia to montaż samego siłownika oraz wykonanie podłączeń elektrycznych.

Fot. AFRISOFot. AFRISO
Nowa generacja zaworów mieszających ARV ProClicki siłowników ARM ProClick została stworzona i opatentowana w Polsce przez AFRISO Sp. z o.o.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: AFRISO
#do ogrzewanie #instalacje #zawór #afriso #produkty #Instalacje grzewcze

Więcej tematów: