Ceramika Paradyż na Łódź Design Festival 2018

Podziel się:
19 maja br. rozpocznie się 12. edycja Łódź Design Festival – najważniejszego i najbardziej prestiżowego wydarzenia poświęconego wzornictwu w Polsce. Tak jak w latach poprzednich zaszczytną rolę Mecenasa Festiwalu pełnić będzie Ceramika Paradyż, która jest również sponsorem nagrody głównej Paradyż Award w konkursie make me!

Łódź Design Festival  2017. Fot. Ceramika ParadyżŁódź Design Festival 2017. Fot. Ceramika ParadyżŁódź Design Festival  2017. Fot. Ceramika ParadyżŁódź Design Festival 2017. Fot. Ceramika Paradyż
Tegoroczna edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 19 - 27 maja. Hasło przewodnie wydarzenia „Refleksje” ma na celu krytyczne spojrzenie na współczesny design. Najważniejsze analizowane w tym zakresie obszary to relacja człowieka z technologią, wartość rzemiosła i pracy rąk ludzkich oraz wyzwania i kierunki rozwoju współczesnej architektury. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie światowej sławy hiszpański projektant Jaime Hayon, który po raz pierwszy odwiedzi Polskę. „Hasło tegorocznej edycji „Refleksje” przywołuje wspomnienie wspólnej, 12-letniej już historii. W tym czasie zmienił się festiwal, zmieniła się też Ceramika Paradyż, ale niezmienne pozostało nasze przekonanie o wartości i zasadności wsparcia tego wydarzenia – mówi Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.

Ceramika Paradyż już po raz dwunasty objęła wydarzenie swoim mecenatem, wspierając rozwój nie tylko samego festiwalu, lecz także młodych twórców, którzy są przyszłością polskiego i światowego designu. Dlatego firma po raz kolejny zaangażowała się w coraz bardziej prestiżowy i doceniany na świecie konkurs make me! Ten kluczowy element Łódź Design Festival skierowany do projektantów młodego pokolenia ma pozwolić na prezentację i promocję nowych idei, kierunków rozwoju produktów i usług oraz konceptów szerszej publiczności i przedstawicielom biznesu. „Rola Mecenasa Łódź Design Festival zobowiązuje, dlatego też w tym roku dodatkowo zdecydowaliśmy się znacznie podwyższyć kwotę nagrody w konkursie make me! do 50 000 zł” – dodaje Popielawski. W tym roku spośród 217 innowacyjnych projektów jury wybrało 29 prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie na terenie Art_Inkubatora, przy ulicy Tymienieckiego 3 w Łodzi. Zwycięzcę poznamy 19 maja podczas gali otwarcia 12. edycji Łódź Design Festival, a nagrodę główną Paradyż Award wręczy Adam Tępiński, prezes zarządu Ceramiki Paradyż.
REKLAMA:

Łódź Design Festival to także wystawy kuratorskie i partnerskie, wśród których nie mogło zabraknąć nietypowej instalacji pt. „11”, przygotowanej przez Ceramikę Paradyż. Wystawa została zainspirowana jedenastościenną bryłą geometryczną „k-dron” odkrytą przez Janusza Kapustę oraz filmem „Odyseja Kosmiczna” Stanleya Kubricka z 1968 roku. Instalacja składa się z odpowiednio zestawionych k-dronów i ma skłaniać do refleksji nad miejscem człowieka na ziemi oraz nasuwać skojarzenia z kosmosem i nieskończonością. O samym „k-dronie”, ale również o współpracy twórców z biznesem będzie można posłuchać podczas wywiadu z Januszem Kapustą i dyrektorem marketingu Ceramiki Paradyż, Karoliną Wesołowską. Wywiad Jak zaprojektować nieskończoność? przeprowadzi Michał Mazur w sobotę 26 maja o godz. 17.00.

We wtorek, 22 maja pod patronatem mecenasa festiwalu odbędzie się Blok Serious Fun. Designers selected by Lodz Design Festival. To seria wykładów, podczas których siedmiu projektantów zaproszonych przez organizatorów wydarzenia opowie o swoich inspiracjach oraz wyjaśni, jak sztuka kształtuje ich i nasze życie. Natomiast w sobotę, 26 maja w ramach Bloku Trendy swój power speech o trendach i ich kreowaniu wygłosi Katarzyna Pardiak-Borowska, menedżer produktu Ceramiki Paradyż.

Stałym wydarzeniem Festiwalu jest Edukreacja, czyli program edukacyjno-rozwojowy dla najmłodszych miłośników wzornictwa. Kilkanaście warsztatów projektowych to okazja do wspólnej, kreatywnej zabawy i nauki dla całych rodzin na dobry początek przygody z designem. Ceramika Paradyż zaprasza najmłodszych na Mozaikowe wariacje, podczas których w prosty i zabawny sposób dzieci będą mogły poznać właściwości oraz różne zastosowania płytek ceramicznych. Ci trochę starsi - przy wsparciu Fundacji Kolorowo - będą mogli odkryć fenomen logicznego designu na przykładzie prac holenderskiego artysty Mauritsa Eschera. Ceramika Paradyż przygotuje także kreatywny warsztat na ogólnopolski zjazd blogerów wnętrzarskich MeetBlogIn, który jak co roku odbywa się podczas festiwalu.

Wystawa i aktywności Mecenasa podczas Łódź Design Festival 2018:

19 - 27 maja – „11” wystawa Mecenasa Festiwalu Ceramiki Paradyż, CENTRUM FESTIWALOWE, Tymienieckiego 3. Dodatkowo nowości produktowe będzie można zobaczyć w aranżacji wystaw make me! oraz must have jak również na wystawie Alicji Patanowskiej „Plantacja”, która powstanie na dziedzińcu Art_Inkubatora.

19 maja (sobota) godz. 17.00
Otwarcie 12. edycji Łódź Design Festival i wręczenie nagród w konkursie make me!, w tym nagrody głównej Paradyż Award o wartości 50 000 zł.

20 maja (niedziela) godz. 13.00 – 16.00
EDUKREACJA: Mozaikowe Wariacje z Ceramiką Paradyż
Warsztaty dla dzieci poprowadzą Marta Walter i Sandra Płuciennik.

21 maja (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.30
EDUKREACJA: Escher – fenomen logicznego designu
Warsztaty dla dzieci poprowadzą Agnieszka Wojtas i Zuzanna Kała z Fundacja Kolorowo.

22 maja (wtorek) godz. 13.00
BLOK SERIOUS FUN. Wykład Designers selected by Lodz Design Festival pod patronatem Mecenasa Festiwalu Ceramiki Paradyż.

26 maja (sobota) godz. 10.45
BLOK TRENDY. Power Speech Reflection on Trends Katarzyny Pardiak-Borowskiej, menedżera produktu Ceramiki Paradyż.

26 maja (sobota) godz. 17.00
Wywiad: Jak zaprojektować nieskończoność?
Prowadzący: Michał Mazur (TrendNomad.com), dyrektor marketingu Karolina Wesołowska (Ceramika Paradyż) oraz gość specjalny Mecenasa, Janusz Kapusta (projektant, wynalazca bryły k-dron).
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ceramika Paradyż
#wiadomości #targi #wnetrza #paradyz

Więcej tematów: