Pisuar czyli praktyczne rozwiązanie do męskiej łazienki

Podziel się:
Kojarzony jest z toaletami publicznymi, jednak coraz więcej osób rozważa zastosowanie takiego rozwiązania u siebie w domu. Ręczne i elektroniczne mechanizmy spłukiwania nie tylko pozwolą zachować czystość oraz estetykę w łazienkach użytkowanych przez mężczyzn, lecz także przyczynią się do zmniejszenia zużycia wody.

Fot. SchellFot. Schell
Nowoczesne łazienki są projektowane w taki sposób, by pogodzić wymogi estetyki z oczekiwaniami wszystkich użytkowników w zakresie komfortu i funkcjonalności. Armatura stosowana w ogólnodostępnych łazienkach musi cechować się już nie tylko trwałością i łatwością utrzymania w czystości, lecz także modnym, designerskim wyglądem. Prywatne łazienki z kolei wzbogacają się o elementy wyposażenia, które wcześniej było rzadko spotykane w domach prywatnych, jak chociażby pisuary. Wbrew pozorom sprawdzą się one nie tylko w obiektach publicznych, lecz także w domach z przewagą mężczyzn. Nowoczesne rozwiązania w zakresie designu sprawiają, że tego typu armaturę można wpasować w każdą domową łazienkę, podnosząc jej funkcjonalność. Dzięki wygodnym i oszczędnym mechanizmom spłukiwania nie tylko ułatwią Panom korzystanie z toalety przy zachowaniu wzorowej higieny i czystości, lecz także pozwolą ograniczyć zużycie wody. Do najczęściej stosowanych rozwiązań należą montowane natynkowo spłuczki ciśnieniowe i elektroniczne, które można stosować zarówno w budynkach nowych, jak i modernizowanych.

Fot. SchellFot. Schell

Natynkowe spłuczki ciśnieniowe – higiena i oszczędność

Armatura czasowa należy do najczęściej stosowanych rozwiązań spłukiwania pisuarów w obiektach publicznych, jednak ze względu na swój ekonomiczny charakter, jak również dostępność atrakcyjnych wzorniczo rozwiązań, sprawdzi się także w domach prywatnych. Spłuczki ciśnieniowe są uruchamiane za pomocą przycisku na szczycie korpusu, a zamykają się samoczynnie, po upływie ustawionego czasu. Na ogół długość czasu spłukiwania wpływa na jego skuteczność, ale również zużycie wody. Kwestie efektywności działania i oszczędności wody udało się połączyć w spłuczkach ciśnieniowych SCHELLOMAT. Posiadają one wszystkie najważniejsze zalety wysokiej jakości wyposażenia łazienkowego: efektowny, minimalistyczny wygląd, odporność na uszkodzenia, a także ciche i oszczędne działanie. Mechanizm spłukujący został ukryty w chromowanym, metalowym korpusie o minimalistycznym kształcie walca. Prosta, geometryczna forma przemawia językiem nowoczesnej architektury i doskonale pasuje do każdego rodzaju ceramiki sanitarnej. Armatura pisuarowa pozwala na indywidualne ustawienie objętości wody spłukującej w zakresie zaledwie od 1 do 6 litrów, podczas gdy w przypadku tradycyjnych spłuczek do WC może przypadać nawet do 9 litrów na jedno spłukanie. Ze względu na optymalnie dobrane natężenie przepływu w zakresie 0,3 l/s możliwe jest ograniczenie ilości zużytej wody do efektywnego minimum, które gwarantuje higieniczną czystość.
REKLAMA:

Spłuczki elektroniczne – zaprogramowane na czystość

Armatury sterowane na podczerwień znajdują częste zastosowanie przede wszystkim w obiektach publicznych, gdyż są bardziej higieniczne niż te obsługiwane ręcznie – użytkownicy nie muszą dotykać armatury, by ją uruchomić. Oferują ponadto wysoki komfort użytkowania i inteligentne funkcje, które mogą docenić także mieszkańcy domów jednorodzinnych. Spłukiwanie jest uruchamiane bezobsługowo, po upływie określonego czasu po odejściu użytkownika z zasięgu fotokomórki. Gwarantuje to, że miska pisuarowa zostanie spłukana po każdym użyciu. Również w tym przypadku można określić czas spłukiwania i co więcej, zaprogramować zaawansowane funkcje w zakresie higieny. Co ważne, modele elektroniczne pozwalają również jeszcze efektywniej ograniczyć zużycie wody. Przykładem może być spłuczka SCHELLTRONIC w klasie „A” Well Public, która cechuje się eleganckim, futurystycznym wyglądem. W zależności od indywidualnych wymagań czas spłukiwania można ustawić w zakresie od 2 do 15 sekund. Fabrycznie ustawione natężenie przepływu na poziomie zaledwie 0,3 l/s przekłada się na realne oszczędności wody w ciągu roku. Technologia zapobiega ponadto rozwojowi drobnoustrojów i bakterii w przypadku rzadkiego użytkowania pisuaru. Po 24 godzinach od ostatniego użycia uruchamiana jest funkcja płukania antystagnacyjnego. Spłuczkę można zainstalować w każdego typu obiekcie, zarówno nowym, jak również istniejącym. W budynkach modernizowanych można zastosować model na baterię alkaliczną o napięciu 9 V, który nie wymaga rozbudowy instalacji elektrycznej.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schell
#czytelnia #w lazienka #instalacje #schell #wc #Armatura i osprzęt

Więcej tematów: