Z wizytą w inteligentnym domu ABB

Podziel się:
Nie możesz doczekać się tej niedalekiej przyszłości, kiedy dom, dbając o Twój komfort i zachcianki, zacznie odtwarzać na przywitanie muzykę z wybranej stacji radiowej, podniesie rolety i żaluzje a w bio-kominku zapali się przyjemny, żywy ogień? Chcesz trzymać rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzać, co dzieje się w Twoim domu, kiedy jesteś w biurze? Nie musisz czekać – takie miejscajuż istnieją. Jedno z nich otwarto w warszawskiej Defabryce.

Fot. ABBFot. ABB
Pierwszy w tej części Europy apartament pokazowy ABB skonfigurowano tak, by zaprezentować chętnym do jego obejrzenia wachlarz możliwości automatyki budynkowej. Dobrze zaprogramowane, inteligentne rozwiązania pokazują odwiedzającym ogrom możliwości i korzyści, wynikających z zaimplementowania ich w środowisku domowym. I choć na początku trzeba zainwestować w tę technologię, to zaoszczędzony czas, komfort, poczucie bezpieczeństwa i realne oszczędności energii szybko rekompensują te wydatki.

Fot. ABBFot. ABB
Zastosowany w apartamencie ABB Living Space Experience system KNX stworzony został tak, by osoby z niego korzystające mogły dowolnie personalizować go pod swoje preferencje. Po zaprogramowaniu wybranej przez nas „sceny” jednym przyciskiem uruchamia się cała sekwencja zdarzeń, która może być odtwarzana codziennie, lub np. tylko w dni pracujące. Jeśli marzysz, by o poranku witał Cię energetyczny pop, a usypiała klasyka Chopina, to pokazane tu inteligentne rozwiązania na pewno nie zawiodą. Przed porannym budzikiem zostanie włączona klimatyzacja lub ogrzewanie tak, by w domu panowała optymalna temperatura - dokładnie taka, w jakiej lubisz przebywać najbardziej. W chłodniejsze dni komfort cieplny poprawi dodatkowo szyba grzewcza, która z powodzeniem może zastąpić tradycyjne grzejniki. Apartament automatycznie włączy światła, zakończy cykl zmywarki i obniży temperaturę po naszym wyjściu do pracy. Wieczorem z sufitu wyjedzie projektor, a różnokolorowy panel świetlny na suficie w łazience pozytywnie wpłynie na nasze ciało i psychikę, zmieniając kolor w zależności od naszych potrzeb i preferencji.
REKLAMA:

Fot. ABBFot. ABB
System można obsługiwać na odległość przy użyciu aplikacji na telefon lub tablet, włączać lub wyłączać urządzenia, kontrolować zużycie prądu i obserwować, czy w domu nie dzieje się nic złego. W razie pożaru lub włamania dom natychmiast zaalarmuje właścicieli sąsiadów. Podczas dłuższego wyjazdu światła będą zapalać się samoistnie, symulując naszą obecność.

Fot. ABBFot. ABB
Tak zaawansowane technologicznie miejsca jeszcze kilkanaście lat temu wydawały się ekstrawaganckim rozwiązaniem, dostępnym tylko dla osób z zasobnym portfelem. Teraz powoli stają się standardem, na który decydują się inwestorzy świadomi komfortu i realnych oszczędności, wynikających ze zmniejszenia zużycia energii cieplnej i elektrycznej.

Fot. ABBFot. ABB
ABB Living Space Experience to miejsce, które warto odwiedzić w poszukiwaniu inspiracji. Zaprezentowane rozwiązania pokazują całościową koncepcję, z której elementów możemy czerpać zarówno w kontekście rozwiązań dla automatyki budynkowej,jak i designu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ABB
#czytelnia #eko #Dekoracje i dodatki we wnętrzu #Dom inteligentny

Więcej tematów: