Na jakie modele baterii warto zwróć szczególną uwagę?

Podziel się:
Można odmalować ściany, zrobić przemeblowanie albo wymienić starą baterię kuchenną na nową. Taka zmiana pozytywnie wpłynie nie tylko na wygląd wnętrza, ale także na środowisko i stan domowego budżetu.

Fot. OrasFot. OrasPodpowiadamy na jakie modele baterii kuchennych zwrócić szczególną uwagę, by cieszyć się ich designem, funkcjonalnościami i niezawodnością przez długie lata.

Model do zadań specjalnych

Uwielbiasz gotować i spełniasz się w tym, zwracasz uwagę na dobre jakościowo sprzęty kuchenne, a w kuchni spędzasz każdą wolną chwilę, testując nowe przepisy? Oras Optima to dla Ciebie prawdziwy must have! Bateria jest wypełniona po brzegi nowoczesną technologią i funkcjonalnościami, które sprawiają, że korzystanie z niej jest niezwykle łatwe. Dzięki wysokiej, elastycznej wylewce można bez problemu napełnić wodą duże, wysokie naczynie lub opłukać zlew, sięgając w najbardziej oddalone od baterii strefy. Poza tym, baterię można uruchamiać zarówno manualnie, jak i bezdotykowo. Wyposażona jest bowiem w dźwignie EasyGrip do wody ciepłej i zimnej oraz w czułe sensory ruchu, które bezbłędnie wychwytują obiekty i uruchamiają przepływ jedynie wtedy ,kiedy jest to konieczne. Dzięki temu nie musimy dotykać baterii rękoma, na których często znajdują się resztki jedzenia i w rezultacie bateria na długo pozostaje nieskazitelnie czysta. Oras Optima, ze względów bezpieczeństwa dzieci i osób starszych posiada elektroniczny wyświetlacz temperatury, który miga, gdy ciepłota wody przekroczy 42°C.

Fot. OrasFot. OrasFot. OrasFot. Oras

Bateria jak dzieło sztuki

Alessi Swan by Oras to model dla osób lubiących piękno przedmiotów użytku codziennego. Tutaj światowy design łączy się z najwyższą funkcjonalnością. Bateria została zaprojektowana przez uznanego designera Mario Trimarchiego, który słynie z zamiłowania do rzeźby i architektury, wprowadzając do zacisza domowego sztukę na najwyższym poziomie. Inspiracją do stworzenia tak niezwykłej formy baterii był łabędź, a delikatne, opływowe kształty wylewki i uchwytów na ciepłą oraz zimną wodę sprawiają wrażenie poruszanych wiatrem. Alessi Swan by Oras wyposażona jest w obrotową wylewkę, której kąt obrotu można ustawić na 110°, 60° lub 85°. Bateria dostępna jest również w wersji z inteligentną rączką natrysku, zdalnym przyciskiem Smart, zaworem do zmywarki, a także specjalnym wskaźnikiem temperatury w postaci diody LED. W momencie, gdy temperatura wody wykaże 32°C dioda świeci na czerwono, miga natomiast w momencie, gdy woda osiągnie 42°C.

Fot. OrasFot. Oras

Woda za dotknięciem

Tradycyjne kurki odchodzą już w zapomnienie! Teraz wystarczy jedynie dotknąć baterii, by wypłynęła z niej woda – o właściwej temperaturze i odpowiednim strumieniu. Alessi Sense by Oras to bateria, która uruchamia się poprzez dotknięcie górnej powierzchnia wylewki. Wtedy woda płynie przez 6 sekund. Jeżeli zależy nam na dłuższym jej wypływie należy przytrzymać górną powierzchnię przez sekundę – wtedy będziemy mogli cieszyć się płynącą wodą przez jedną minutę. Możemy również uśpić baterię, na przykład w celu jej wyczyszczenia. Wystarczy dotknąć górną powierzchnię, przytrzymać ją przez 4 sekundy, a bateria wyłączy się na około 20 sekund. Bateria wyposażona jest również w specjalny regulator temperatury i przepływu wody, który służy również do manualnego włączenia baterii. Przy takim uruchomieniu urządzenia, woda przestanie wypływać z wylewki dopiero po około 5 minutach, o ile przepływ nie zostanie wcześniej wyłączony ręcznie.

Inspirujący design

Model Oras Inspera to nowość w ofercie fińskiego producenta armatury sanitarnej. Minimalistyczny design i wysokiej jakości materiały, a także niezawodność wykorzystanych technologii sprawiają, że bateria ta idealnie sprawdzi się w każdej kuchni. Wysoka, obrotowa wylewka pozwala na swobodne mycie, płukanie lub napełnianie wodą głębokich naczyń. Natomiast wygodny, boczny uchwyt umożliwia precyzyjną regulację temperatury i strumienia wody. Baterie kuchenne Oras Inspera wyróżniają się nietuzinkowym kształtem. Korpus o kwadratowej podstawie przechodzi w zaokrągloną wylewkę, nadając całości wręcz modernistyczny charakter. To właśnie dzięki takim elementom wyposażenia kuchnia staje się sercem domu, pomieszczeniem, w którym po prostu chcemy przebywać.
REKLAMA:

Wybierając nową baterię kuchenną warto zwrócić uwagę na jej zdolność oszczędzania wody. To właśnie baterie elektroniczne czy hybrydowe potrafią zmniejszyć jej zużycie nawet o 50%, w porównaniu z modelami uruchamianymi manualnie. Dodatkowym plusem jest ich niezawodność i bezawaryjność. Wiosna sprzyja zmianom… Zamień zatem swoja starą baterię na nową!
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Oras
#czytelnia #armatura #baterie #instalacje #oras #Armatura i osprzęt

Więcej tematów: