Kiedy są potrzebne i jak działają zbiorniki buforowe?

Podziel się:
Jak działają zbiorniki buforowe?

Fot. BiawarFot. BiawarZbiorniki buforowe magazynują wodę, służącą do zasilania instalacji grzewczej w domu.

Najpierw pompa ciepła ogrzewa wodę. Następnie ciecz trafia właśnie do zbiornika buforowego, skąd instalacja grzewcza ją pobiera.

Pompy ciepła wyposażone są w odpowiednią automatykę i zawór mieszający. One przepływem wody w instalacji grzewczej, a także odpowiadają za jej temperaturę.

Kiedy zbiorniki buforowe są potrzebne, a kiedy można z nich zrezygnować?

Zbiorniki buforowe najlepiej sprawdzą się domach z tradycyjnymi grzejnikami oraz w tych, ogrzewanych kotłami zasypowymi na paliwo stałe lub kominkami z płaszczem wodnym.

Jest to także doskonałe rozwiązanie w przypadku domów z kilkoma obiegami wody grzewczej o różnej temperaturze, na przykład z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami.

Nie sprawdzą się natomiast w domach energooszczędnych oraz niedokładnie ocieplonych. W tych drugich bowiem najczęściej stosuje się duże instalacje z grzejnikami wymagającymi wysokiej temperatury zasilania.
REKLAMA:

Jakie są zalety zbiorników buforowych?

Oferowane przez naszą firmę zbiorniki buforowe mają wiele zalet.

Przede wszystkim przyczyniają się do bardziej sprawnego działania instalacji grzewczej.

Zastosowanie układu buforowego w przypadku kotłów stałopalnych poprawia bowiem czystość spalania oraz jego efektywność. W przypadku pomp ciepła z kolei ogranicza częstotliwość załączania się pompy ciepła, a przepływ wody w instalacji grzewczej jest optymalny.

Jeśli zatem twój dom jest ogrzewany kotłem na paliwo stałe lub kominkiem z płaszczem wodnym, przemyśl instalację zbiornika buforowego.

W naszej ofercie znajdziesz również elektryczne podgrzewacze przepływowe oraz zbiornikowe, a także wysokiej jakości pompy ciepła, kolektory słoneczne i kotły pelletowe.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: BIAWAR
#czytelnia #instalacje #zbiornik #nibe-biawar #na woda #Instalacje wodne

Więcej tematów: