Za pomocą fototapet ciekawie zaaranżujesz wnętrza. Podpowiadamy, jakie rozwiązania będą najlepsze

Podziel się:
Za pomocą umiejętnie dobranej fototapety można ciekawie zaaranżować każde wnętrze. Zastosowanie konkretnej faktury i wzoru pozwala na tworzenie różnych efektów, np. iluzji głębi lub poszerzenia czy wydłużenia ściany. Warto więc poznać możliwości aranżacyjne, które można stworzyć przy pomocy modnych fototapet.

Fot. tapeciarz.plFot. tapeciarz.pl

Dodatkowe metry w twoim małym mieszkaniu? To jak najbardziej możliwe!

Jeśli marzy ci się większe mieszkanie, a na chwilę obecną nie możesz sobie pozwolić na zmiany, wybierz fototapety. Dzięki odpowiednio dobranym wzorom i kolorom do konkretnego wnętrza uzyskasz niesamowite efekty wizualne. Wąskie pomieszczenia będą wyglądać na szersze, a niskie sufity nie będą przytłaczały. Wystarczy dobrać odpowiednią fototapetę, aby efekt był idealny. Gdzie ją kupić? Najlepiej skorzystać z bogatej oferty sklepu, w którym można znaleźć mnóstwo pomysłów na każde wnętrze. Sporo inspiracji znajdziesz m.in. tutaj: https://tapeciarz.pl/pol_m_Fototapety-152.html. Zawsze możesz też poradzić się konsultanta, który podpowie ci w trakcie robienia zakupów, które z rozwiązań byłoby dla ciebie odpowiednie.

Jak za pomocą fototapet dokonać korekty małego i niskiego wnętrza?

Wybieraj wzory przestrzenne: perspektywiczne i panoramiczne. Jeśli twoje ściany ozdobią majestatyczne krajobrazy bądź scenki z życia zaludnionego miasta, osiągniesz zamierzony efekt. Iluzja dodatkowej przestrzeni i głębi sprawi, że wnętrze nabierze innego charakteru. Dobrym wyborem będą też wzory tapet, na których pojawi się np. wąski długi korytarz, brama lub arkady. Taką fototapetę najlepiej nakleić na węższej ścianie. Wpatrywanie się w  pejzaż czy geometryczne wzory sprawia, że wnętrze wizualnie staje się szersze. Za pomocą fototapety można też sprawnie wydłużyć niskie pomieszczenie. Wtedy najlepiej sprawdzają się fototapety z pionowymi pasami ciągnącymi się od podłogi do sufitu.Ciekawy efekt stworzy połączenie ciemnego koloru tła z jasnymi pasami. patrząc na ścianę, będzie miało się wrażenie jej podwyższenia.
REKLAMA:

Trzeba też zwrócić uwagę na światło dzienne i doświetlanie wnętrza. Jeśli do pomieszczenia wpada więcej światła dziennego, wtedy warto zastosować fototapety w odcieniach śnieżnej bieli i szarości. Jasne kolory odbijają światło, dlatego efekt głębi będzie większy. Natomiast w miejscach mniej nasłonecznionych można postawić na takie odcienie jak beż czy kość słoniowa. Cieplejsze kolory spełnią swoje zadanie o wiele lepiej niż jaśniejsze. Należy pamiętać o tym, że fototapeta powinna być dobrze doświetlona, nawet punktowo, aby mogła mocniej definiować wnętrze.

Jak jeszcze można zaakcentować fototapetę, aby stwarzała wyjątkowe wrażenia wizualne?

Warto też zastosować inne triki aranżacyjne. Jednym z ciekawszych efektów jest stworzenie spójnej przestrzeni, czyli połączenie wzoru tapety z tłem wnętrza. Jeśli Ina ścianie pojawi się wzór roślinny, wtedy dobrym pomysłem jest ustawienie na dole ściany niskich roślin doniczkowych, które stworzą ciekawą zieloną podstawę dla fototapety. Bardzo ładny efekt uzyska się też przez postawienie większych roślin np. drzewek, po bokach ściany. Jeśli fototapeta znajduje się tylko na części ściany, wtedy w tych miejscach warto postawić większe kwiaty czy drzewka. Powstanie ciekawe płynne przejście bez ostrego odznaczania się końca tapety.

Pomysłowe zastosowanie fototapety to także stworzenie iluzji widoku z okna. Na jednej ze ścian, najlepiej tej najwęższej, można umieścić barwną fototapetę z obrazkiem przedstawiającym daleką perspektywę. Może to być ogród, widoczek na morze, góry czy ruchliwą ulicę. Bardzo ciekawe efekty otrzyma się, umieszczając taką fototapetę we wnęce. Jeśli zostanie naklejona w dobrym miejscu i dobierze się odpowiedni wzór, efekty będą niezwykłe. Dodatkowo warto podkreślić głębię, zaznaczając granicę fototapety za pomocą pionowych pasów na ścianie bądź obramowania z cegieł czy innego materiału.

Pomysłów na modelowanie wnętrza za pomocą fototapety jest bardzo dużo. Wystarczy dobrze przemyśleć kwestię doboru wzoru, koloru i lokalizacji tapety, aby uzyskać niebanalne efekty.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #wnetrza #na sciany #tapeta #w wewnatrz_bud #do tapetowanie #promowany #promowany_wnetrza #promowany_sciany #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: