Rynek mieszkaniowy. Dokąd Polacy uciekają w czasach pandemii?

Podziel się:
Pandemia koronawirusa spowodowała, że ludzie na całym świecie musieli pozostać zamknięci w domach. Tym samym dla wielu miejsce zamieszkania stało się także miejscem pracy oraz rozrywki. Wirus zmienił podejście Polaków do wielu spraw. Jednym z najbardziej widocznych trendów stała się ucieczka z dużych miast.

Fot. Kreator Dom InvestFot. Kreator Dom Invest
Rynek nieruchomości zmienił się bezpowrotnie, dlatego też mając na uwadze zakup mieszkania, będziemy baczniej zwracać uwagę na odpowiedni metraż, funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń czy lokalizację inwestycji.

W obecnych czasach, kiedy w zasadzie każda rodzina jest zmotoryzowana, nie musimy już martwić się o to, by nowy dom był w centrum miasta. Wskaźniki preferencji zakupowych pokazują wręcz tendencję wyboru domów i mieszkań na obrzeżach miast, gdzie tzw. „zielone kolonie” mają bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową, a także dostęp do przedszkoli, szkół oraz żłobków, zapewniając pełen komfort nowym mieszkańcom, jak np. w przypadku inwestycji realizowanych na ternie Warszawy Zachodniej.
REKLAMA:

- ainteresowanie terenami na zachodzie Warszawy doskonale widać chociażby na przykładzie inwestycji Garden Park w Babicach Nowych, która obejmuje 40 segmentów w zabudowie szeregowej. Każdy z domów ma podzielone przestrzenie na użytkową i prywatną oraz do dyspozycji ogródek i balkon. Takie rozwiązanie bardzo pomaga zaplanować życie rodzinne w czasach pandemii. Nie bez znaczenia pozostaje też atrakcyjna cena – wybór inwestycji w tej lokalizacji wiąże się dla klientów z tym, że za kwotę podobną do ceny mieszkania w centrum miasta czy chociażby na Bemowie otrzymują dużo większy metraż – mówi Klaudia Siarkiewicz, Prezes Kreator Dom Invest, lidera deweloperskiego w tej części miasta.

Oprócz lokalizacji, równie ważna jest zabudowa. Obecnie popularnością cieszą się kameralne osiedla z kilkupiętrową nowoczesną zabudową z naturalnymi surowcami na elewacjach, zawierające zadbaną i uporządkowaną zieleń na patio. Przestrzeń wspólna jest bardzo ważnym elementem, gdyż zapewnia możliwość rekreacji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo. Ponadto, kiedy nie możemy wychodzić z domu, niezwykle doceniane przez klientów stały się przydomowe ogródki oraz balkony. W zasadzie każdy metr kwadratowy, z którego możemy swobodnie korzystać na zewnątrz, pozostając jednak w domu zyskał na znaczeniu jak nigdy dotąd. Już nie tylko przydomowe ogródki, ale i balkony tej wiosny zyskały nowe życie – kwiaty, dekoracje oraz miejsca na wypoczynek.

- Przykładem może być inwestycja Zielonki Residence, która wyróżnia się mansardowymi dachami nadającymi zarówno rodzinny, jak i nowoczesny charakter. Wysokie mieszkania na ostatnich piętrach, duże tarasy i balkony, przeszklenia, hala garażowa i przyjazny dzieciom plac zabaw to cechy tworzące przestrzeń, w której będzie się komfortowo mieszkało – dodaje Klaudia Siarkiewicz.

Jak pokazała pandemia, bez względu na to, czy mieszkamy w domu czy bloku, ważne jest wyodrębnienie i wyraźne podzielenie przestrzeni, chociażby na takie gdzie pracujemy i gdzie śpimy. Nasze mieszkania stały się nagle nie tylko biurami, ale i szkołą, przedszkolem oraz placem zabaw. Warto zachować sypialnię na odpoczynek, a pozostałe zajęcia rozsądnie zagospodarować w pokoju dziennym.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Kreator Dom Invest
#wiadomości #prawo #nieruchomości #pandemia #W CZASIE PANDEMII

Więcej tematów: