Najlepszy budynek jednorodzinny w Europie!

Podziel się:
Wyjątkowy, nowatorski, minimalistyczny, a przy tym idealnie wkomponowany w topografię terenu dom jednorodzinny Green Line to architektoniczna duma Warmii. Zaprojektowany przez Przemka Olczyka z Mobius Architekci z Warszawy, zdobył Grand Prix w plebiscycie European Property Awards 2019-2020.

Fot. GU PolskaFot. GU PolskaFot. GU PolskaFot. GU Polska
Dom Green Line został tak zaprojektowany, że całkowicie wpisuje się w otoczenie, tworząc z nim harmonijną całość, zachowując jednak minimalistyczny, nowoczesny i surowy charakter. Tym, co go wyróżnia, jest unikatowy, zielony dach, który tworzy jedną linię ze wzniesieniem, znajdującym się na terenie działki. Stąd zresztą wzięła się nazwa tego budynku.

W założeniach architektów dom miał być tak blisko natury, jak to tylko możliwe. Stąd wpisanie bryły w topografię oraz wielkogabarytowe przeszklenia, które zacierają granice pomiędzy wnętrzem i otoczeniem.

„Wszystkie wielkopłaszczyznowe przeszklenia tarasowe powstały w systemie aluminiowym ALUPROF, w którym wykorzystano rozwiązania systemowe dla drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych typu HS marki G-U w klasie ochrony antywłamaniowej RC2. To rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o masywnych drzwiach tarasowych, zarówno panoramicznych, jak i narożnikowych, które pozwalają na maksymalne otwarcie przestrzeni wnętrza domu na otoczenie” – wyjaśnia Dariusz Papierz, doradca obiektowy z G-U Polska, odpowiedzialny za dobór rozwiązań G-U odpowiadających wymogom projektowym w Green Line.

Fot. GU PolskaFot. GU PolskaFot. GU PolskaFot. GU Polska
Dom z betonu i szkła, choć harmonijnie wpisany w naturę, jest też przestrzenią przyjazną użytkownikom, nowoczesną, a więc wyposażoną w udogodnienia ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Stąd energooszczędne okna (system okienno-drzwiowy z przegrodą termiczną), transparentne osłony atrium, stabilne drzwi podnoszono-przesuwne oraz hamulec SilentClose zapewniający bezpieczeństwo użytkowania.

Green Line położony jest z dala od innych zabudowań. Jest więc enklawą otoczoną naturą, miejscem, w którym domownicy mogą poczuć się swobodnie, otworzyć na otoczenie i nie przejmować zainteresowaniem sąsiadów. Jednakże, ponieważ takie odosobnienie często daje ułudę bezpieczeństwa, dom został wyposażony w rozwiązania umożliwiające kontrolę dostępu.

„Przede wszystkim inwestor zdecydował się na rozwiązania biometryczne, zapewniające mieszkańcom bezpieczny dostęp do domu bez konieczności używania klucza. Jest to możliwe dzięki połączeniu zamka wielopunktowego GU-SECURY Automatic z silnikiem A-Öffner Servo w drzwiach wejściowych, transmisji danych przez SECUREconnect 200 oraz zastosowaniu czytnika linii papilarnych” – wyjaśnia ekspert G-U Polska.
REKLAMA:

Green Line to projekt wyjątkowy, będący odzwierciedleniem odważnej, nowatorskiej koncepcji architektonicznej oraz marzenia o nowoczesnej bryle domu idealnie wkomponowanej w otoczenie, niemal całkowicie niwelującej bariery między architekturą a naturą. Dzięki zastosowaniu ogromnych okien tarasowych opartych na rozwiązaniach G-U, realizacja tych założeń okazała się możliwa. Potwierdziła się tym samym teza, że nie trzeba bać się marzyć, bo marzenia są po to, aby je urzeczywistniać. Trzeba tylko wybrać odpowiednią drogę, a raczej system.

Rozwiązania G-U wykorzystane w projekcie Green Line
Drzwi tarasowe:

• systemy okuć podnoszono-przesuwnych (HS) G-U w klasie ochrony antywłamaniowej RC2
• hamulec SilentClose
Drzwi wejściowe – biometryczna kontrola dostępu:
• zamek wielopunktowy GU-SECURY Automatic z silnikiem A-Öffner Servo
• elektroniczny przepust kablowy SECUREconnect 200
• czytnik linii papilarnych
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: GU Polska
#okna #wiadomości #nagrody #dom #okna i drzwi

Więcej tematów: