COVID motorem rozwoju i motywacją do doskonalenia jakości w firmach produkujących ekologiczne paliwo

Podziel się:
Zgodnie z ankietą przeprowadzoną ankietą przez Europejską Radę Pelletu (EPC), która dotyczyła wpływu pandemii koronawirusa na producentów pelletu drzewnego w Europie i na świecie, branża producentów znacząco odczuła zahamowanie gospodarki spowodowane sytuacją z COVID-19.

Fot. MaximerFot. Maximer
Ankieta miała dostarczyć informacji o możliwych przyszłych wahaniach na rynku wysokiej jakości pelletów drzewnych. Wyniki pokazały, że 75% producentów ucierpiało na skutek pandemii, a 2 na 3 firmy planują wprowadzenie wyższych cen pelletu drzewnego. Ponad połowa producentów dotkniętych negatywnymi skutkami COVID-19 wskazuje zmniejszenie popytu ze strony użytkowników końcowych.

Można przypuszczać, że to główna przyczyna spadku produkcji i handlu, którego ponad połowa ankietowanych firm spodziewa się w najbliższych miesiącach. Ankieta EPC wykazała również, że z pomocy rządowej, dostępnej w większości krajów tj. Włochy, Hiszpania, Polska, Holandia, Wielka Brytania, Belgia, Węgry, Chorwacja i inne, skorzystało lub planuje się o nią ubiegać większość producentów pelletu drzewnego.
REKLAMA:

Oprócz negatywnego trendu należy również zauważyć, że pandemia przyniosła pewne szanse, które dostrzegliśmy tuż po jej wybuchu. Firmy, które zadziałały szybko i wdrożyły niestandardowe pomysły na promocję swoich produktów, dziś mogą cieszyć się wzrostem popytu ze strony klientów, nawet pomimo ogólnie trudnej sytuacji rynkowej – powiedział Marcin Łazicki, Dyrektor Produkcji Maximer.

Chcąc zwrócić uwagę na potwierdzony certyfikatem jakości produkt i przekonać ludzi do czystego, ekologicznego, drzewnego biopaliwa stałego, przeznaczonego do spalania w nowoczesnych, dedykowanych do tego rodzaju paliwa kotłach, kominkach oraz palnikach w celu wytworzenia energii cieplnej na potrzeby grzewcze, firmy próbują na przykład obniżać cenę bądź proponować rabaty.

My postanowiliśmy wyjść naprzeciw kryzysowi, który zataczał coraz szersze kręgi, powodując trudniejszy dostęp do surowca, ograniczenia w przemieszczaniu się, sprzedaży detalicznej, obostrzenia sanitarne panujące w zakładzie produkcji. Postanowiliśmy udoskonalić jakość pelletu drzewnego i uwierzytelni funkcjonujący system zakładowej kontroli produkcji certyfikatem ENplus w klasie jakości A1 – dodaje Marcin Łazicki.

Jakościowy pellet:


Powoduje niską emisję CO2
Nie zawiera substancji szkodliwych
Nie emituje przykrych zapachów
Nie powoduje alergii
Jest czysty i bezpieczny w użytkowaniu i łatwy w przechowywaniu
Jest wysokokaloryczny ≥ 5 kWh z kilograma pelletu
Pozostawia po spalaniu niewielką ilość popiołu - ≤0,50 %
Pozostawia ekologiczny popiół do wykorzystania jako nawóz

Charakterystyka pelletu drzewnego produkowanego w zakładzie MAXIMER:
fizyczne i chemiczne właściwości


COVID motorem rozwoju i motywacją do doskonalenia jakości w firmach produkujących ekologiczne paliwo
Pelet drzewny produkowany w zakładzie produkcji MAXIMER jest certyfikowany
w systemach ENplus® i DINplus, a parametry fizyko-chemiczne pelletu potwierdzone
w laboratorium akredytowanym odpowiadają klasie jakości A1. Status certyfikatu ENplus® (A1) nr PL049 oraz DINplus nr 7A325 można zweryfikować na stronach: enplus-pellets.eu oraz https://www.dincertco.tuv.com
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Maximer
#wiadomości #instalacje #pelet

Więcej tematów: