Blask pereł i rysunek szlachetnego onyksu w wydaniu nowoczesnego glamour

Podziel się:
Grupa Tubądzin przyzwyczaiła klientów do kolekcji, które stawiają na elegancję czy nawet wysublimowany przepych. W kolekcji Coma projektanci firmy proponują styl glamour w bardzo nowoczesnej odsłonie.

Fot. TubądzinFot. TubądzinFot. TubądzinFot. Tubądzin
Kamienie szlachetne od tysiącleci inspirują artystów, rzemieślników, są przedmiotem pożądania wszystkich ceniących luksus. Upatruje się w nich także właściwości zdrowotnych, energetycznych czy nawet… magicznych. Jedno jest pewne - diament, granat, onyks, opal, szmaragd, perła czy szafir rozpalają wyobraźnię i często przywodzą na myśl egzotyczne krainy i ich baśniowe opowieści. I to właśnie blask pereł i tajemnice onyksu były inspiracją najnowszej kolekcji Coma, o wymiarach 33 x 90 cm.

W starożytności wierzono, że onyks chroni przed złem, w kolejnych wiekach, dzięki swojej zdecydowanej barwie nazywany był kamieniem dla odważnych, dzisiaj zaś wierzący w moc kamieni przekonują, że onyks sprzyja regeneracji zewnętrznej i wewnętrznej.

Blask pereł i rysunek szlachetnego onyksu w wydaniu nowoczesnego glamourBlask pereł i rysunek szlachetnego onyksu w wydaniu nowoczesnego glamour
Fot. TubądzinFot. TubądzinBlask pereł i rysunek szlachetnego onyksu w wydaniu nowoczesnego glamour
Projektanci zainspirowali się nie tylko rysunkiem naturalnego onyksu i połyskującą bielą pereł ale także nieregularnością struktury naturalnych kamieni. Zestawienie oryginalnych, trójwymiarowych płytek z perłowym dekorem oraz przełamanie niebieskiego - koloru roku Instytutu Pantone - modną szarością i błyskiem pereł, daje efekt nowoczesnego glamour i wiele możliwości aranżacyjnych.
REKLAMA:

Płytka ścienna Coma navy STR (oraz jej odpowiedniczka w kolorze białym – Coma white STR) w formacie 200 x 200 mm tworzy trzy trójkąty ułożone w kształt litery L – dwa mniejsze są płaskie, większy zaś wypukły, co daje bardzo dynamiczny efekt aranżacyjny. Płytka ma wykończenie matowe, z błyszczącymi elementamii grubość 10 mm, kosztuje 199,88 zł za m2. Świetnie prezentuje się w łazience, ale oryginalna struktura mozaiki, którą tworzą płytki Coma navy STR i Coma white STR może cieszyć oko wyrafinowaną elegancją także w salonie czy na korytarzu.

Fot. TubądzinFot. TubądzinFot. TubądzinFot. Tubądzin
Z kolei płytka dekoracyjna Coma white przypomina ławicę czy sznury pereł – jej połyskująca biel pięknie odbija światło, a na jej strukturę składają się setki drobnych „perełek” właśnie. Dostępna jest w rozmiarze 898x328 mm i cenie 99,88 zł za sztukę.

Fot. TubądzinFot. Tubądzin
Onyks i perły to nie tylko bardzo popularne kamienie w biżuterii gwiazd, inspiracje nimi możemy odnaleźć w architekturze i wystroju wnętrz – nadają im bowiem szlachetności i elegancji. Takie są też płytki Coma, Coma white i Coma navy – odpowiednio: w szarości, bieli i złamanym szarością granacie, z rysunkiem naturalnego onyksu (rozmiar 898x328 mm, cena: 134,93 zł za m2). Te niezbyt oczywiste, ale bardzo harmonijne i modne połączenia kolorystyczne pozwalają kreować przestrzeń według indywidualnych potrzeb oraz postawić akcent na wybrany z odcieni.

Blask pereł i rysunek szlachetnego onyksu w wydaniu nowoczesnego glamourBlask pereł i rysunek szlachetnego onyksu w wydaniu nowoczesnego glamour
Fot. TubądzinFot. TubądzinBlask pereł i rysunek szlachetnego onyksu w wydaniu nowoczesnego glamour
Całość uzupełnia połyskująca listwa ścienna Steel black o wymiarach 898 x 20 mm i cenie 79,95 zł za sztukę. Cała kolekcja świetnie komponuje się ze złotymi i srebrnymi dodatkami (na przykład lustrem czy stolikiem), które wzmocnią efekt glamour lub drewnianymi dekoracjami w ciepłym bądź chłodnym brązie, które z kolei nacisk położą na bardziej naturalny, organiczny klimat przestrzeni.

Fot. TubądzinFot. Tubądzin
Aby wyjść naprzeciw tej stylistyce projektanci proponują gresową matową płytkę Alami brown STR na posadzkę (1148 x 230 mm), o grubości 10 mm, w cenie 145,88 zł za m2. Jeśli zaś zależy nam na jak najbardziej świetlistej i jasnej aranżacji, płytki gresowe Coma (598 x 598 cm, grubość 11 mm, cena 114,88 zł za m2) i Abisso white (448 x 448 cm, grubość 8,5 mm, cena 124,85 zł), spełnią swoje zadanie doskonale.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Tubądzin
#plytka #na podloga #wnetrza #na sciany #w wewnatrz_bud #tubadzin #produkty #Wykończenia ścian wewnetrznych

Więcej tematów: