Nowość - dachówka VERONA firmy Röben

Podziel się:
W ofercie firmy Röben pojawiła się nowa dachówka ceramiczna VERONA. Jest to unowocześniona, o jeszcze lepszych parametrach technicznych wersja dachówki BORNHOLM, która nie jest już produkowana w zakładach koncernu.

Obud.pl Fot. Röben

Fot. Röben


N|owy model dachówki ceramicznej – VERONA ma kształt litery S, dzięki swej klasycznej formie, pod względem estetycznym gwarantuje szlachetny wizerunek pokrycia, a jednocześnie zapewnia ponadczasowość, odporność i najwyższej klasy wytrzymałość.

VERONA charakteryzuje się większym formatem niż standardowe produkty. Jej wymiary to około 466 mm x 306 mm. Dachówka ma tolerancję przesuwu wynoszącą do 41 mm, która daje możliwość stosowania jej na dowolnie rozbudowanym i skomplikowanym pod względem architektonicznym dachu. Na pokrycie jednego metra kwadratowego połaci wystarczy od 10,3 do 11,5 sztuk. Nowy model pozwala zaoszczędzić finanse inwestorowi, a wykonawcy daje wymierną oszczędność czasu. Większa dachówka wymaga bowiem mniejszej liczby łat więźby i sprawia, że prace dekarskie można zakończyć dużo szybciej. Dzięki swej wadze, wynoszącej około 3,9 kg, VERONA nie stanowi dużego obciążenia dla połaci dachowych. Parametr ten czyni dachówkę jeszcze bardziej uniwersalną, gdyż umożliwia jej szersze zastosowanie. Minimalny kąt nachylenia dachu dla tego modelu wynosi już 22 stopnie.


REKLAMA:VERONA wyposażona jest głębsze i wyższe zamki. Zaprojektowano je w taki sposób, aby pokrycie maksymalnie zabezpieczało przed deszczem, umożliwiało lepsze odprowadzenie wody i gwarantowało idealną szczelność dachu. Nowa dachówka pozwala też na zastosowanie różnych klamer do mocowania. Wszelkie nierówności więźby można łatwo zniwelować dzięki ząbkom do precyzyjnego klamrowania. Dachówka jest odporna na wilgoć i mróz, jest też wytrzymała i trwała, przez co charakteryzuje się najwyższym standardem jakości.

Kształt VERONY sprawia, że ułożona na połaciach daje elegancki, tradycyjny efekt falujących linii. Jednocześnie jej nowoczesna forma powoduje, że solidność pokrycia jest mocno uwidoczniona. Model występuje w dwóch kolorach czerwonym naturalnym i antracytowym angobowanym. Każdy z proponowanych wariantów dachówki VERONA będzie doskonałym wyborem pod względem estetycznym i równocześnie optymalnym, jeśli chodzi o parametry techniczne.

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Röben
#dachy #roben #dachowka #w dach #ceramika #promowany #produkty #Pokrycia dachowe #dachówka VERONA #dachówka ceramiczna #dom jednorodzinny

Więcej tematów: