Montaż zbiornika na gaz płynny: Jak uniknąć typowych błędów?

Podziel się:

Samodzielne przechowywanie gazu bywa konieczne wszędzie tam, gdzie dostęp do tradycyjnej sieci dystrybucyjnej jest ograniczony, lub nawet niemożliwy. Zdarza się to w miejscach, w których gminne plany rozbudowy są jeszcze w fazie projektowej, lub brakuje funduszy na ich realizację. Jeśli czas oczekiwania na przyłączenie prognozuje się na kilka lub kilkanaście lat, to lepszym wyborem okazuje się często montaż zbiornika na gaz płynny. Pozwala on na własną rękę gromadzić opał na kilka tygodni, lub nawet miesięcy, aby zapewnić wygodne ogrzewanie. Na co zwrócić uwagę przy inwestycji w przydomowy magazyn błękitnego paliwa?

Jak zainstalować zbiornik na LPG i uniknąć typowych problemów?

Decydując się na przechowywanie LPG na własnej działce trzeba zadbać o zgodność z wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa. Często źródłem problemów bywa nieuwzględnienie odpowiedniej odległości od budynku, która różni się w zależności od tego, czy magazyn będzie umieszczony pod ziemią, czy bezpośrednio na powierzchni. Nie każdy inwestor pamięta, że w systemie naziemnym wymagany jest większy odstęp od zabudowań, niż w opcji podgruntowej. Zgodnie z prawem montaż zbiornika na gaz płynny nie może również odbyć się obok linii wysokiego napięcia, a także w sąsiedztwie infrastruktury drogowej. Kolejnym błędem jest usytuowanie instalacji w miejscu dostępnym dla osób postronnych - magazyn paliwa powinien być zabezpieczony przed dziećmi i wszelkimi niepowołanymi gośćmi, aby uniknąć przypadkowego zaprószenia ognia w jego okolicy.

Montaż zbiornika na gaz płynny: Jak wybrać najlepszego wykonawcę?

Trzeba pamiętać, że wszystkie magazyny błękitnego paliwa, również te przydomowe, objęte są ścisłym nadzorem. Poszukiwania firmy budującej magazyny LPG należy rozpocząć od zweryfikowania kwestii formalnych - dobry wykonawca powinien zagwarantować przeprowadzenie prac zgodnie z warunkami przyłączeniowymi i przedłożonym projektem technicznym. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w przeciwnym wypadku wymagany prawem odbiór instalacji przez Urząd Dozoru Technicznego skończy się decyzją negatywną. Dobry wykonawca powinien zadbać o czujniki wycieku gazu, wysokiej jakości uziemienie, a także umieszczenie w okolicy gaśnicy proszkowej o pojemności 9kg. Montaż zbiornika na gaz płynny wiąże się również z obowiązkami długofalowymi, który nie kończą się po jego pierwszym napełnieniu - tylko regularne, okresowe inspekcje zapewniają legalne użytkowanie i pełne bezpieczeństwo. W razie jakichkolwiek niepokojących sygnałów wykonawca powinien pomóc w usunięciu usterek.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #gaz #promowany_instalacje #instalacje #promowany #materiał partnera

Więcej tematów: