Lasery liniowe Bosch: AdvancedLevel 360 oraz UniversalLevel 360

Podziel się:
Bosch wprowadza na rynek nowe lasery krzyżowe AdvancedLevel 360 oraz UniversalLevel 360 – są to pierwsze urządzenia z linii DIY oferujące widoczność linii w zakresie 360 stopni oraz zieloną wiązkę laserową. Podczas niwelowania linie laserowe są do czterech razy lepiej widoczne niż czerwone linie – nawet w jasnym otoczeniu. Dzięki temu zasięg pracy urządzeń zwiększa się z 20 do 24 metrów. Urządzenia można skonfigurować w różny sposób dzięki czemu użytkownicy mogą dobrać produkt do swoich potrzeb i realizowanych projektów.

Fot. BoschFot. Bosch
AdvancedLevel 360 to laser liniowy 360 stopni oferujący dodatkowo dwie linie pionowe oraz punkt w pionie. Urządzenie jest przeznaczone do wyrównywania elementów w poziomie w zakresie 360 stopni, np. podczas instalacji gniazd elektrycznych, karniszy, szafek w kuchni i łazience na kilku ścianach w pomieszczeniu równocześnie. Umożliwia także klasyczne zastosowania typowe dla laserów krzyżowych, takie jak rozmieszczanie obrazów czy układanie płytek ceramicznych na ścianie. Dzięki drugiej linii laserowej w pionie możliwe jest także łatwiejsze pozycjonowanie kabin prysznicowych lub montaż ścian z płyt gipsowo-kartonowych z zachowaniem kąta prostego. Dodatkowo punkt pionowy na podłodze i krzyż laserowy na suficie pomagają w instalacji oświetlenia lub czujek pożarowych w wybranym miejscu. Model AdvancedLevel 360 oferuje punkty odniesienia na ścianie, podłodze i suficie, zapewniając wszechstronność działania. Dla użytkowników, którzy nie potrzebują do pracy punktu w pionie ani drugiej pionowej linii laserowej, odpowiednim wyborem będzie UniversalLevel 360. Obydwa lasery liniowe posiadają funkcję automatycznej niwelacji w czasie poniżej 4 sekund i kompensują nierówności podłoża w zakresie ±4 z dokładnością do ±0,4 mm/m.

Fot. BoschFot. BoschFot. BoschFot. Bosch

Łatwa praca dzięki ulepszonej konstrukcji i intuicyjnej obsłudze

Dzięki ulepszonej konstrukcji modele AdvancedLevel 360 i UniversalLevel 360 można wygodnie obsługiwać jedną ręką. Urządzenia włącza się za pomocą przesuwnego włącznika/wyłącznika umieszczonego z boku urządzenia. Konfigurację lasera można wybrać za pomocą przycisku trybu pracy znajdującego się u góry urządzenia. Drugi mniejszy przycisk służy do ustawiania funkcji nachylenia potrzebnej np. do wyznaczenia pozycji poręczy schodowych. Oba urządzenia są wyposażone w gwint ¼ cala umożliwiający ich łatwy montaż na statywie lub kolumnie teleskopowej i łatwiejszą pracę na żądanej wysokości. Stosowane m.in. przy podwieszaniu sufitów lub układaniu dekoracyjnych wzorów z płytek, modele AdvancedLevel 360 i UniversalLevel 360 umożliwiają użytkownikom precyzyjne wyrównywanie w zakresie 360 stopni.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bosch
#narzedzie #maszyny #narzedzie_pomiarowe #bosch #produkty #Maszyny, narzędzia pomiarowe

Więcej tematów: