Dni Budownictwa i Architektury – Forum Gospodarcze Budownictwa BUILD 4 FUTURE oraz Forum Designu i Architektury D&A

Podziel się:
Organizowane już po raz trzeci Forum Gospodarcze Budownictwa „Build 4 Future” w swojej najbliższej odsłonie podejmie najbardziej aktualne dla sektora tematy – tym razem dyskusje odbędą się on-line.

Fot. Fot.
Forum do tej pory towarzyszyło najważniejszym w naszym kraju targom branżowym, czyli Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA. Z uwagi na sytuację epidemiczną targi przełożono z lutego na listopad (23-26.11.2021 r.), jednak w związku z wieloma wyzwaniami jakie stoją przed branżą już u progu przyszłego roku, organizatorzy podjęli decyzję o realizacji „Build4Future” w formule on-line, w dniach 1-2 lutego 2021 r.

Już dzisiaj wiadomo, że pierwszy dzień branżowych debat poświęcony będzie m.in. analizie rynku inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych, nowym technologiom w budownictwie oraz prefabrykacji jako odpowiedzi na oczekiwania współczesnego budownictwa.
W drugim dniu Forum wiodącym tematem będzie finansowanie i realizacja inwestycji infrastrukturalnych oraz nowa ustawa „Prawo zamówień publicznych”.
REKLAMA:

Współorganizatorami Forum „Build4Future” są Grupa MTP oraz Polski Związek Pracodawców Budownictwa, a wśród partnerów merytorycznych i branżowych znajdują się m.in. Polski Związek Firm Deweloperskich, Polski Klaster Budownictwa, Stowarzyszenie „Energooszczędne Domy Gotowe”, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polska Izba Budownictwa oraz Związek „Polskie Okna i Drzwi”.

Już dzień później, 3 lutego, odbędzie się Forum Designu i Architektury – inspirujące spotkanie z udziałem światowych autorytetów z Polski, Europy i świata, pod intrygującym tytułem „Sumienie detalu”. Wydarzenie, od kilku lat także organizowane przy najważniejszych w kraju Targach Budownictwa i Architektury BUDMA, zyskało znaczne grono sympatyków. Na czym skupi się tegoroczna edycja? Przenieśmy się do Internetu i wspólnie znajdźmy odpowiedź.

Wcale nie musi być widoczny: detal, bo o nim mowa, choć ciąży ku konkretowi, ogniskuje uwagę i skupienie. Prowadzić może też do myślenia nie o istocie tego, co mamy w rękach – cegły, izolacji, czy świetlówki, ale relacjach łączących podobne przedmioty ze światem natury czy z przyszłością. To, co prozaiczne, niewielkie, sprzyjać może tworzeniu architektury zrównoważonej i odpowiedzialnej społecznie. W kontekście walki z kryzysami do głosu dochodzą wartości, ale też dokonują się przesunięcia w świecie materialnym. Troska o ten wymiar może wiązać się z myśleniem o relacjach między ludźmi, budynkiem, środowiskiem. Zmienia się także profesja - architekt to coraz częściej specjalista rozwijający się w określonym kierunku, myślący o tworzonych wnętrzach, budynkach, układach z określonej perspektywy. Skupienie na detalu łączy też projektantów z branżystami - stawia w centrum rozwiązania (oświetleniowe, izolacyjne, konstrukcyjne, i wiele innych), ale jednocześnie stawia przed nimi nowe wyzwania.

Kto tym razem będzie dzielił się z uczestnikami Forum swoją wizją? Organizatorzy zaprosili gości specjalnych: Tima Ingolda, profesora antropologii społecznej, dyrektora Instytutu Antropologii na Uniwersytecie Aberdeen oraz Larsa Emila Kragha, Dyrektora ds. Rozwoju biznesu w Duńskim Stowarzyszeniu Firm Architektonicznych. W debacie udział wezmą także: Bogna Świątkowska, Marta Sękulska – Wrońska, Małgorzata Kucewicz oraz Maciej Frąckowiak.

Na wydarzenie odbywające si w formule on-line zapraszają organizatorzy i patroni honorowi: Grupa MTP, Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.

Więcej szczegółów na stronie www.build4future.pl oraz www.forumdia.pl
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: mtp
#wiadomości #targi #wnetrza #mtp

Więcej tematów: