Pierwsze wiertarko-wkrętarki Bosch Professional z serii Biturbo: GSB / GSR 18V-150 C

Podziel się:
Najmocniejsze w swojej klasie, z innowacyjną funkcją detekcji kąta

Fot. BoschFot. Bosch
- Niezwykła wydajność pracy dzięki technologii BiTurbo i mocnemu silnikowi bezszczotkowemu generującemu maksymalny moment obrotowy 150 Nm
- Pierwszy na rynku wiertarko-wkrętarek 18V elektroniczny system wykrywania kąta

Bosch wprowadza na rynek wiertarko-wkrętarki z serii Biturbo: GSR 18V-150 C i GSB 18V-150 C – jedne z najmocniejszych na świecie w tej kategorii elektronarzędzi. Zastosowany w nich nowoczesny bezszczotkowy silnik w pełni wykorzystuje wydajność akumulatorów ProCORE 18V o pojemności 5,5 i 8 Ah. Wiertarko-wkrętarki z serii Biturbo różnią się więc znacząco od wszystkich poprzednich modeli z portfolio Bosch Professional: Przy maksymalnym momencie obrotowym 150 Nm i prędkości do 2200 obrotów na minutę oba narzędzia gwarantują niespotykaną dotąd wydajność pracy. W przypadku miękkiego wkręcania ich moment obrotowy wynosi z kolei 84 Nm, co również jest doskonałym wynikiem.

Fot. BoschFot. Bosch
Oba modele (GSB to wersja z funkcją wiercenia z udarem) idealnie nadają się do skręcania tradycyjnej konstrukcji szkieletowej z drewna oraz do budowy dachów i elewacji. W skrócie: do wszystkich zastosowań, w których wymagane są duże średnice wkręcania i wiercenia. Ponadto wiertarko-wkrętarki z serii Biturbo oferują profesjonalistom z branży stolarskiej, ale również z branż ciesielskiej, dekarskiej i budowlanej wygodny w obsłudze interfejs użytkownika, pozwalający na zmianę parametrów i informujący o aktualnym stanie elektronarzędzia – na przykład jego przeciążeniu.

Kolejną istotną funkcją wkrętarek jest system Electronic Angle Detection (EAD), pierwszy na rynku system elektronicznego wykrywania kąta w wiertarko-wkrętarce klasy napięcia 18 V.

Fot. BoschFot. Bosch

Wkręcanie pod kątem prostym nigdy nie było tak proste!

Elektroniczne wykrywanie kąta ułatwi cieślom i dekarzom spełnienie obowiązujących norm konstrukcyjnych w przyszłości. Aby zapewnić statykę konstrukcji dachu, połączenia śrubowe kontrłat i izolacji muszą być wykonane pod określonymi kątami. Między innymi do tego celu firma Bosch stworzyła system EAD. Najbardziej popularne kąty wkręcania / wiercenia: 45 i 60 stopni można ustawić bezpośrednio na narzędziu z poziomu interfejsu użytkownika.

Każdy inny wskazany kąt wiercenia i wkręcania można ustawić indywidualnie za pomocą aplikacji na smartfonie i przesłać przez Bluetooth bezpośrednio do elektronarzędzia. Aby aktywować funkcję elektronicznego wykrywania kąta, narzędzie umieszcza się – po wybraniu kąta – na pochyłej połaci dachu i ustawia, do czasu aż odpowiednie pole wyświetlacza w interfejsie użytkownika będzie stale podświetlone.

Ochrona nadgarstka użytkownika dzięki systemowi KickBack Control. GSR i GSB 18V-150 C Professional charakteryzują się również wysoką ochroną użytkownika dzięki systemowi KickBack Control: Jeśli wiertarko-wkrętarka nagle lub nieprzewidywanie przekręci się wokół osi wiertła, co może się zdarzyć, na przykład, gdy wiertło zakleszczy się w otworze po sęku, zintegrowany czujnik wyłączy silnik w ułamku sekundy. Zapobiega to nieoczekiwanemu odrzutowi, a tym samym zmniejsza ryzyko obrażeń w trakcie pracy.

Jeśli funkcja KickBack Control nie jest potrzebna w niektórych zastosowaniach, na przykład podczas wiercenia otwornicą, profesjonaliści mogą wyłączać ją według własnego uznania. Dołączony uchwyt pomocniczy sprawia również, że profesjonaliści zawsze mają pod kontrolą swoje narzędzie. Można go zamontować za pomocą systemu szybkiego zwalniania i zablokować w 36 pozycjach. Zapewnia to profesjonalistom maksymalną elastyczność zależnie od wykonywanej pracy.

Fot. BoschFot. Bosch

Elektronarzędzia Biturbo — modele akumulatorowe o wydajności sieciowych odpowiedników

Wiertarko-wkrętarki dołączają do całej gamy wydajnych elektronarzędzi Biturbo marki Bosch Professional z linii Heavy Duty. Dostępne na rynku są już inne produkty z tej serii, między innymi: pilarki tarczowe, zagłębiarki, ukośnice, młotowiertarki SDS max i SDS plus, a także szlifierki kątowe. Pełną moc elektronarzędzi Biturbo oferują akumulatory ProCORE18V o pojemności 5,5 Ah lub więcej. Warto jednak dodać, że wszystkie elektronarzędzia BiTurbo są jednocześnie kompatybilne z nowymi i produkowanymi od 2008 roku akumulatorami i ładowarkami Bosch Professional 18V.
REKLAMA:

Modele GSR i GSB 18V-150 C będą wkrótce dostępne w sprzedaży u Partnerów Handlowych Bosch Professional.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bosch
#maszyny #bosch #produkty #Elektronarzędzia

Więcej tematów: