Baterie nablatowe – design i walory użytkowe

Podziel się:
Nablatowa umywalka o pięknej formie i smukła bateria nablatowa to klasa i elegancja sama w sobie. Kojarzą się z luksusowymi salonami kąpielowymi, urządzonymi na wzór spa. Pasują do zaprojektowanych ze smakiem, nowoczesnych łazienek.

Fot. FerroFot. FerroFot. FerroFot. Ferro
Baterie nablatowe lokowane są na blacie, a nie – jak baterie sztorcowe – w otworze umywalki. Mogą się znajdować za misą albo z jej lewej czy prawej strony. Montując je, należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości, by dało się wygodnie umyć ręce, a także by woda nie rozchlapywała się poza misę.
Efektowne i trwałe

W kompozycji o ścianach wyłożonych ciemnymi kaflami naśladującymi antracyt projektant wykorzystał stojące baterie nablatowe Algeo Square. Wysokie, o charakterystycznej dla całej kolekcji płaskiej powierzchni uchwytu i wylewki, doskonale współgrają z prostokątnymi umywalkami w subtelnym odcieniu off-white, czyli bieli z kroplą innej barwy. Połyskująca chromem powłoka harmonizuje z błyszczącymi powierzchniami ogromnych luster, a także starannie dobranymi innymi rodzajami armatury: deszczownią z natryskiem i baterią termostatyczną, a przede wszystkim z wolnostojącą baterią wannową.

Efektownemu designowi towarzyszy wysoka jakość. Baterie mają regulator ceramiczny gwarantujący trwałość i niezawodne działanie. Chromowane wykończenie nie tylko dobrze się prezentuje, lecz także chroni przed korozją.

Fot. FerroFot. FerroFot. FerroFot. Ferro

Niebanalne i oszczędne

Nowoczesność baterii XXI wieku przejawia się w zastosowanej ekologicznej technologii. Oszczędzają wodę, a co za tym idzie, chronią domowe budżety przed niepotrzebnymi wydatkami.

Nablatowa Veneto VeldeLine w białej kompozycji ekskluzywnego salonu kąpielowego uwagę zwraca oryginalną formą. Płaski uchwyt został ciekawie wyprofilowany i sprawia wrażenie, jakby lekko „odchylał się” od skośnej wylewki. Nie tylko rzadko spotykany wygląd wyróżnia jednak ten model.

Veneto VeldeLine okazuje się spełnieniem marzeń o ekologicznej łazience. Bateria została wyposażona w regulator ceramiczny z systemem kontroli ciepłej wody. W rezultacie zmniejszamy zarówno zużycie wody, jak i energii potrzebnej do jej podgrzania.

To jeszcze nie wszystkie walory służące ekologii. Umieszczony na końcu wylewki perlator napowietrza strumień wody. Odnosimy wrażenie, że woda płynie bardzo intensywnie i w efekcie zużywamy jej mniej.
REKLAMA:

Kolejnym atutem jest system usuwania kamienia wapiennego easy clean, który ułatwia utrzymanie baterii w czystości, a jednocześnie przedłuża jej żywotność. Chromowane wykończenie pasuje do każdego wystroju i chroni baterię przed działaniem wilgoci.
Ładne i funkcjonalne.

Projektanci lubią umieszczać baterie nablatowe w towarzystwie niebanalnej ceramiki. W duecie z oryginalną umywalką świetnie one podkreślają bowiem nowoczesność aranżacji.

Tak jak w stylizacji o umywalkach w formie okrągłych, brązowych mis. Dobrano do nich stojące baterie nablatowe Espacio o łagodnie zaokrąglonych krawędziach i wygodnych, ładnie wyprofilowanych uchwytach. Wylewki są delikatnie spłaszczone. Baterie wyposażono w regulatory ceramiczne i wykończono chromem.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ferro
#czytelnia #w lazienka #armatura #baterie #wnetrza #okna i drzwi #ferro #akcesoria #Armatura, wanny, natryski - inspiracje

Więcej tematów: