5 pomysłów na beton architektoniczny we wnętrzu

Podziel się:
Beton architektoniczny to absolutny hit designerski 2021 roku. Przedstawiamy kilka pomysłów na jego wykorzystanie.

1. Płyty betonowe do salonu

Utarło się przekonanie, że beton to materiał zimny i surowy, nadający się jedynie do nowoczesnych i industrialnych wnętrz, tak jednak wcale nie musi być. Może występować w różnych barwach i mieć różny stopień porowatości. Doskonale współgra z wieloma surowcami, dzięki czemu można go wykorzystać w salonie dekorowanym w dowolnym stylu.

Fot. LUXUMFot. LUXUM

2. Betonowa posadzka w kuchni

Na rynku dostępny jest duży wybór betonu architektonicznego. Płyty z betonu przeznaczone na podłogę są niezwykle wytrzymałe na zniszczenia. Łatwo pozbędziesz się zabrudzeń. Taka podłoga będzie wspaniałym tłem dla dużych mebli lub takich o nietypowym kształcie.

Fot. LUXUMFot. LUXUM

3. Kafle z betonu architektonicznego do wykończenia łazienki

Beton z powłoką Laminguard jest odporny na działanie wody. Wilgoć nie zmniejszy atrakcyjności wnętrza wykończonego tym materiałem. To wspaniała alternatywa dla kamienia.

4. Beton jako obudowa wyposażenia

Zarówno większe, jak i mniejsze płytki betonowe mogą być wykorzystane jako element dekoracyjny lub ochrony. Beton ciekawie prezentuje się, jako obudowa wysp kuchennych. Nadaje się do wykończenia kominka. Można udekorować nim donice na zewnątrz i wewnątrz domu.

Fot. LUXUMFot. LUXUM

5. Betonowe elewacje

Beton widocznie zdominował przestrzeń publiczną. Widzimy go na zewnątrz na elewacji budynków w mieście i poza nim. W ogrodach i na podjazdach. Jest odporny i wszechstronny.

Fot. LUXUMFot. LUXUM
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: MATERIAŁ PARTNERA
#elewacje, fasady #wnetrza #poradnik #Kuchnia i jadalnia - wystrój #Kominki

Więcej tematów: