Coś więcej niż ciepło – multifunkcyjne szkło grzewcze w nowoczesnych projektach

Podziel się:
Wielkoformatowe przeszklenia odgrywają niezwykle istotną rolę w projektach architektonicznych. Dzięki stałemu rozwojowi technologicznemu oraz licznym innowacjom implementowanym na etapie produkcji szkła, pojawia się coraz więcej możliwości ich wykorzystania – nie tylko jako źródła światła dziennego. Przykładem jest szkło grzewcze, które pozwala zredefiniować spojrzenie na funkcjonalność i komfort użytkowania przestrzeni.

Fot. Saint-GobainFot. Saint-Gobain

Okno źródłem… ciepła

Wykorzystanie szkła grzewczego w nowoczesnych projektach budynków i domów stwarza szereg nowych możliwości aranżacji przestrzeni. Ponieważ jego działanie opiera się na przepływie prądu przez taflę pokrytą niskoemisyjną powłoką z tlenków metali, dzięki której energia elektryczna zamieniana jest w cieplną, szkło grzewcze może być głównym lub dodatkowym źródłem ciepła w pomieszczeniu - i tym samym znacząco ograniczać wykorzystanie lub całkowicie eliminować konieczność montażu tradycyjnych grzejników, które często zaburzają estetykę i wizualną spójność wnętrz oraz zabierają nam cenną przestrzeń. Szkło grzewcze pozwala na ogrzanie trudno dostępnych miejsc, a także likwiduje tzw. efekt zimnej szyby, co jest szczególnie istotne w przypadku cieszących się coraz większą popularnością okien XXL.

Jednak zastosowań „ciepłego szkła” jest zdecydowanie więcej. Dzięki funkcji antykondensacji zapobiega ono gromadzeniu się na szybach pary wodnej, prowadzącej do rozwoju pleśni i grzybów, co przekłada się na lepszą jakość powietrza w pomieszczeniach oraz przyczynia się do zwiększenia przejrzystości szklanej tafli – niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Funkcja topnienia śniegu z kolei doskonale sprawdzi się w kontekście okien dachowych, wskutek czego problem śniegu zalegającego na dachu (którego usunięcie bywa kosztowne, a niekiedy także – niebezpieczne) zostaje ostatecznie rozwiązany. Zyskujemy jasne, pełne światła dziennego wnętrza bez konieczności posiłkowania się sztucznym oświetleniem w zimowe dni. Estetycznie, pragmatycznie i z korzyścią dla naszego samopoczucia.

Fot. Saint-GobainFot. Saint-Gobain

Nieograniczone możliwości

Szkło grzewcze, poza całą gamą funkcjonalności, charakteryzuje się niezwykle wysokim poziomem uniwersalności.

Ze względu na dużą różnorodność aplikacji, od standardowych okien, przez okna dachowe, po całoszklane ściany, dachy czy nawet - podłogi, szkło grzewcze EGLAS znajdzie swoje zastosowanie w najbardziej skomplikowanym projekcie architektonicznym – wyjaśnia Aksana Myslivets, Marketing Manager Saint-Gobain Building Glass. Jego dużym atutem jest także łatwość montażu. – Architekci decydujący się na wykorzystanie szkła EGLAS w swoich projektach, mogą liczyć na wsparcie ekspertów Saint-Gobain zarówno na etapie tworzenia planów, jak i przy późniejszej realizacji inwestycji – dodaje Aksana Myslivets. – Z pomocą dedykowanego kalkulatora online, projektanci z łatwością obliczą powierzchnię szkła grzewczego, która zagwarantuje komfort cieplny w danym pomieszczeniu zgodnie z obowiązującymi normami. Ponadto, szyby dostarczane są do klienta z instrukcją montażu oraz schematami elektrycznymi, które ułatwiają proces instalacji.

Fot. Saint-GobainFot. Saint-Gobain

Szkło grzewcze – odpowiedź na potrzeby XXI wieku

Co ważne, EGLAS doskonale wpisuje się w ideę zrównoważonego budownictwa – istotną cechą tego szkła grzewczego jest możliwość jego integracji z funkcjonującą w danym budynku instalacją fotowoltaiczną. Tym sposobem, ogrzanie przestrzeni i zapewnienie komfortu termicznego jej użytkownikom nie odbywa się kosztem środowiska naturalnego i pozwala jednocześnie na daleko idącą samowystarczalność oraz oszczędność środków finansowych. A skoro o oszczędności mowa, szkło EGLAS charakteryzuje się również niższym poborem mocy w przeciwieństwie do standardowych rozwiązań. Ekologicznie i ekonomicznie zarazem – ku uciesze inwestorów.
REKLAMA:

Wielkoformatowe przeszklenia w postaci okien XXL, szklanych połaci dachowych czy podłóg, to obecnie jeden z najbardziej gorących trendów architektonicznych z powodzeniem stosowany zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i domach prywatnych. Poza wysoką estetyką wykonania, szklane tafle muszą cechować się jednak szeroką funkcjonalnością. Szkło grzewcze EGLAS stanowi doskonały przykład łączenia elegancji z najwyższym komfortem użytkowania – niezależnie od projektu i miejsca jego zastosowania.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#okna #czytelnia #okno #okna i drzwi #saint_gobain_glass

Więcej tematów: