Schneider Electric stawia na równość płci. Firma została wyróżniona w ramach European Women on Boards Gender Diversity Index

Podziel się:
Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, znalazł się wśród firm docenionych za praktyki równościowe w raporcie „European Women on Boards Gender Diversity Index”. Organizacja uplasowała się w pierwszej dwudziestce wśród firm w Europie oraz w pierwszej piątce we Francji. Firma została uznana za wiodącą w swoim sektorze.

Fot. Schneider ElectricFot. Schneider Electric
W Schneider Electric wiemy, że kompetencje i pasja nie mają płci. Codzienną pracą udowadniamy, że działalność w branży energetycznej i cyfrowych zasobach to nie tylko domena mężczyzn. Schneider Electric realizuje politykę różnorodności i równości w praktyce i niezwykle cieszy fakt, że działania te zostały dostrzeżone – mówi Anna Nowak-Jaworska, Wiceprezeska Pionu Zarządzania Energią na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric.

W raporcie za 2021 rok przebadano 668 europejskich firm, z których większość jest notowana na giełdzie w ramach indeksu STOXX Europe 600. Otrzymany GDI (Gender Diversity Index) to zagregowany wskaźnik, który odzwierciedla udział kobiet na wszystkich stanowiskach kierowniczych. Wartość 1 reprezentuje sytuację pełnej równości płci.
REKLAMA:

W 2021 r. średni wskaźnik GDI dla pełnej próby firm wyniósł 0,59 punktu, przy czym zaledwie 84 firmy osiągnęły wskaźnik GDI na poziomie 0,8 lub wyższym. Schneider Electric uzyskał 0,92 punktu, poprawiając swój wskaźnik GDI w 2020 r. o 0,14 punktu.

Schneider Electric jest zaangażowany w promowanie różnorodności, równości i inkluzywności wśród swoich pracowników, a jego cele zrównoważonego rozwoju na 2025 r. obejmują zwiększenie reprezentacji kobiet od nowo zatrudnionych pracowników do liderów wyższego szczebla. W zeszłym roku już 44 proc. członków Komitetu Wykonawczego, który jest odpowiedzialny za codzienne zarządzanie firmą, stanowiły kobiety.

W Schneider Electric może odnaleźć się każdy bez względu na wiek, płeć czy orientację. Naszą organizację budujemy w oparciu o niezwykłych ludzi o wysokich kompetencjach. To właśnie różnorodność stanowi o sile Schneider Electric – powiedziała Adrianna Sosnowicz, Dyrektorka HR na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric.

Raport „European Women on Boards GDI” ma na celu promowanie równości płci w przywództwie korporacyjnym. Inicjatywa jest wspierana przez unijny Rights, Equality and Citizenship Program, zaś zestawienie zostało opracowane przez Kantar Public, firmę zajmującą się danymi, analizą i doradztwem.

Wyróżnienie w ramach „European Women on Boards GDI” nie jest jedynym, które Schneider Electric otrzymał w dziedzinie różnorodności płci w przywództwie korporacyjnym. Firma wcześniej została też dostrzeżona m.in. przez WeQual oraz Financial Times.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schneider Electric
#wiadomości #nagrody #okna i drzwi #eko #energooszczednosc

Więcej tematów: