Baseny polipropylenowe wkopywane – najważniejsze informacje

Podziel się:
Dom, ogród, basen – połączenie tych trzech rzeczy to idealny przepis na odpoczynek w letnie popołudnie. W gorący dzień nie ma nic przyjemniejszego niż chłodna basenowa bryza, którą roznosi wiatr. Zanim jednak zbytnio się rozmarzysz, przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, w jaki sposób basen polipropylenowy pomoże ci przekuć sen w rzeczywistość.

Fot. poolcomplex.comFot. poolcomplex.com
Własny kawałek ziemi to kusząca perspektywa dla ponad połowy Polaków. Według najnowszych danych 60% z nas deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem. Życie niekiedy weryfikuje te plany i sprawia, że nasze marzenia musimy odłożyć na bok, gdyż przegrywają w zderzeniu z rzeczywistością. Jednak jeżeli jesteś dumnym właścicielem domu z ogrodem, warto przejść do kolejnego etapu spełniania marzeń – budowy basenu polipropylenowego. Baseny polipropylenowe to nic innego jak wkopany w ziemię basen całoroczny, którego nie trzeba chować na zimę do garażu. Jest on po prostu integralną częścią ogrodu.

Baseny polipropylenowe – najważniejsze informacje

Basen w ogrodzie to niezwykle popularna rzecz. Królują przede wszystkim baseny dmuchane (dla dzieci) i baseny z tworzywa sztucznego (dla większych dzieci i dorosłych), które mają jedną istotną cechę wspólną – trzeba je zdemontować przed zimą, by śnieg i lód nie sprawiły, że kolejnego lata będą nadawały się jedynie na śmietnik.

Baseny polipropylenowe są inne. Głównie dlatego, że wkopuje się je w ziemię, więc wszelkie warunki atmosferyczne im niestraszne. Tworzywo polipropylenowe to również rodzaj tworzywa sztucznego, jednak w przeciwieństwie do poliestru nie podlega osmozie, jest całkowicie odporne na promieniowanie UV, zaś jego kolor nie ulega zmianie. Warto dodać, że polipropylen jest odporny na temperatury od -30° C do + 90° C. Dzięki temu baseny polipropylenowe nawet po wielu latach od zamontowania w ogrodzie wyglądają jakby dopiero co się w nim znalazły.

Co równie ważne basen polipropylenowy jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia i spełnia wszystkie wymogi określone higieniczne w rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia i rozporządzeniu Komisji Europejskiej.
REKLAMA:

Baseny polipropylenowe – jak wyglądają?

„Klasyczne” baseny ogrodowe mają dość typowe kształty. Najczęściej są to koła lub ośmiokąty. Ich głębokość także jest dość standardowa. Z tego ostatniego powodu „zwykły” basen nie nadaje się do pływania, a jedynie do relaksu. Inaczej sprawa ma się z basenami wkopywanymi. Baseny polipropylenowe mogą mieć długość, szerokość i głębokość jakiej tylko zapragniemy.

W przypadku omawianych basenów nie ma również problemu z filtracją wody oraz jej odpływem. Niezbędne akcesoria są montowane wraz z basenem, dzięki czemu woda jest zawsze czysta i przypadkowe zachłyśnięcie porównać można do napicia się wody z kranu.

Baseny polipropylenowe mają jeszcze jedną przewagę nad pozostałymi basenami ogrodowymi – dodatki. Jeżeli lubimy gorące prysznice idealnym wyborem będzie montaż pompy ciepła. Z kolei zapaleni pływacy docenią możliwości jakie daje instalacja przeciwprądów. Zaś zwieńczeniem basenu polipropylenowego będzie zadaszenie, które pozwoli korzystać z basenu przez okrągły rok.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #ogrod #ogrody #basen #Baseny, oczka wodne

Więcej tematów: