Pierwsze zrealizowane budowy w Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Szwecji, intensywna obecność na międzynarodowych targach budowlanych oraz plany budowy fabryki w USA. Polska spółka SYSTEM 3E rozwijająca autorską, innowacyjną technologię wznoszenia ekologicznych domów – podsumowuje pierwszą połowę 2022 roku.

Ekspansja zagraniczna jest jednym ze strategicznych celów rozwoju spółki SYSTEM 3E. W minionym półroczu na place budów w całej Europie wysłanych zostało kilka tysięcy elementów konstrukcyjnych z perlitu wyprodukowanych przez polską spółkę. W samej Hiszpanii realizowana jest już czwarta inwestycja mieszkaniowa w oparciu o technologię 3E, w Wielkiej Brytanii i Szwecji inwestorzy są w trakcie budowy dwóch obiektów, a w Holandii inwestorzy wykańczają już wnętrza nowego domu. Spółka ma w planach wejście na kolejne perspektywiczne rynki europejskie, m.in. we Francji, Belgii, Niemczech i Austrii.

REKLAMA:
W pierwszym półroczu br. SYSTEM 3E zaplanował również strategiczne działania na rynku amerykańskim. Na WeFunder.com – jednej z najpopularniejszych w USA platform crowdfundingowych – właśnie rozpoczęła się publiczna sprzedaż walorów spółki, której towarzyszy aktywna kampania medialna. Jej efektem jest bardzo istotny wzrost rozpoznawalności SYSTEM 3E, przede wszystkim wśród inwestorów branżowych. SYSTEM 3E znalazł się także w prestiżowym rankingu TOP-7 najciekawszych start-upów, opublikowanym na początku lipca na stronie nowojorskiej giełdy technologicznej NASDAQ.
– W Europie stawiamy przede wszystkim na skuteczną komercjalizację naszej technologii poprzez stałe poszerzanie grona współpracujących z nami architektów, konstruktorów i inwestorów. W USA nasze podejście jest jeszcze bardziej kompleksowe. Liczne dane pokazują, że na tym rynku jest ogromy deficyt domów, dziś to ponad 5 mln. szt. Świadczy to o niedoborze wykonawców oraz o ogromnym wzroście cen na tamtejszym rynku mieszkaniowym. Jest to dla Nas ogromną szansą, ponieważ SYSTEM 3E oferuje innowacyjny, prosty w montażu produkt, a dzięki temu, że amerykańskie złoża perlitu to 13% światowych zapasów, będziemy mogli stać się konkurencyjni cenowo, a także być stabilni kosztowo. Chcemy wykorzystać te fakty, aby być skutecznym na tym rynku, już w 2024 roku chcemy rozpocząć w USA budowę fabryki z potencjałem produkcji około 2 mln elementów konstrukcyjnych, co przełoży się na około tysiąc domów rocznie – dodaje Dariusz Lewandowski.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: SYSTEM 3E