Joanna i Wojciech Klimasowie z Nagrodą Lesława A. Pagi

Podziel się:
Ta nagroda to dla polskich ludzi biznesu prawdziwy zaszczyt: świadczy nie tylko o umiejętnościach sprawnego poruszania się na rynku, wielkim wyczuciu biznesowym, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów etycznych. Tegoroczna Nagroda im. Lesława A. Pagi wręczona została Joannie i Wojciechowi Klimasom, założycielom Klimas Wkręt-Met.

Fot. Klimas Wkręt-metFot. Klimas Wkręt-met
Przez niemal dwie dekady działania Fundacji im. Lesława A. Pagi wyjątkowe wyróżnienie, przyznawane przez Kapitułę, trafiło do takich osobistości, jak Joanna Solska, Leszek Balcerowicz, Marek Belka, Leszek Czarnecki czy Igor Chalupec. Do tego znamienitego grona podczas uroczystej gali na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych dołączyli w ostatnią październikową niedzielę założyciele firmy Klimas Wkręt-met: Joanna i Wojciech Klimasowie.

Nie tylko biznes

Fundacja doceniła nie tylko niesamowity rozwój firmy i skrupulatną realizację wizjonerskich planów biznesowych przedsiębiorstwa, które w ciągu zaledwie 32 lat istnienia stało się liderem na rynku technik zamocowań budowlanych, ale także ogrom działań prospołecznych, jakie realizuje Klimas Wkręt-met.

Fot. Klimas Wkręt-metFot. Klimas Wkręt-met
Bo też właściciele firmy, wraz ze wzrostem własnego przedsiębiorstwa, doskonale zdawali sobie sprawę z rosnącej odpowiedzialności za kreowanie świata, w którym funkcjonują. To dlatego Klimas Wkręt-met miał swój znaczący wkład w budowę Domu Ronalda McDonalda na krakowskim Prokocimiu, dlatego partycypuje przy budowie podobnego miejsca w Warszawie. Także dlatego regularnie wspiera działania częstochowskiej Fundacji Oczami Brata, aktywizującej osoby z niepełnosprawnościami. Serca wszystkich w firmie każdego roku biją mocniej w styczniu podczas licytacji złotych serduszek WOŚP, ponieważ Klimas Wkręt-met od lat należy do grona Najbardziej Hojnych Darczyńców. Właściciele nie mają wątpliwości – tak szlachetny cel wspomagali i będą wspomagać, bo nie ma wartości większej niż zdrowie i życie.

Społeczna odpowiedzialność

To poczucie odpowiedzialności za kreowanie świata i za wnoszenie w niego pierwiastka dobra, nie kończy się na szeroko rozumianej filantropii. Wśród działań firmy są te, związane ze wsparciem edukacji, by wspomnieć choćby trwającą wciąż współpracę z Politechniką Wrocławską nad budową prototypu jednostki pomocowej dla ofiar wojen czy katastrof, realizowaną według projektu japońskiego architekta Shigeru Bana. Na wsparcie Klimas Wkręt-met liczyć mogą zarówno duże medialne projekty, „Nasz Nowy Dom”, jak i lokalne ochotnicze straże pożarne, a nawet przedszkolaki. To ostatnie może zadziwiać, biorąc pod uwagę branżę, w jakiej działa firma, ale właściciele nie mają oporów: pomagają tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna. Tak też było z przedszkolakami – dzieci wraz z opiekunami stworzyły swoje bajkowe historie oraz ilustracje do nich, a Klimas Wkręt-met pomógł im te debiutanckie dzieła wydać.

Fot. Klimas Wkręt-metFot. Klimas Wkręt-met

Nagroda dla wizjonerów

Tę ścieżkę etycznego i odpowiedzialnego postępowania w biznesie dostrzegła Fundacja im. Lesława A. Pagi, aby w efekcie w tym roku docenić działania Joanny i Wojciecha Klimasów, przyznając im prestiżową Nagrodę, upamiętniającą działalność tego jednego z ojców-założycieli polskiego rynku kapitałowego. Po przedwczesnej śmierci Lesława Pagi w 2003 roku, jego żona i córka postanowiły kontynuować jego dzieło. Tak powstała Fundacja jego imienia, tak też narodziła się idea wyjątkowej nagrody, przyznawanej ku pamięci człowieka, który miał niezwykłą zdolność wizjonerskiego wyprzedzania swoich czasów.
REKLAMA:

Niełatwa rola przewodnika

„Ideą Nagrody jest pokazanie roli, jaką odgrywają w polskiej gospodarce wizjonerzy biznesu – ludzie dynamiczni, niekonwencjonalni i skuteczni w swej pracy” – mówią o Nagrodzie Lesława A. Pagi spadkobiercy dorobku społecznego oraz naukowego tego znakomitego lubelskiego naukowca, biznesmena i społecznika. Raz w roku to wyjątkowe wyróżnienie trafia do rąk przedsiębiorców, działaczy gospodarczych i publicznych lub instytucji. To jednak, co wyróżnia nagrodzonych, to ich wyjątkowo prężne działania, skuteczność i rzetelność, a przy tym najwyższe standardy etyczne oraz zawodowe.

Laureaci tegorocznej Nagrody Lesława Pagi przyznają, że dla nich to wyjątkowe wyróżnienie w biznesowym świecie. Uhonorowanie ich działalności przez Fundację, która wzięła na siebie niełatwą rolę przewodnika, prowadzącego ludzi po różnych drogach rozwoju, by w poszanowaniu różnorodności mogli odnaleźć własne miejsce, traktują jako zaszczyt. Zwłaszcza, że kierowana przez nich firma, choć ma profil produkcyjny, nie zapomina o społecznej odpowiedzialności biznesu, pomagając rzeczowo, wspierając rozmaite inicjatywy, a także edukując młode pokolenia, dając szansę na rozwój pod okiem ekspertów.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Klimas Wkręt-met
#wiadomości #nagrody #narzedzie #maszyny

Więcej tematów: