Elektryczna czy spalinowa kosiarka - którą wybrać?

Podziel się:
Każdy, kto ma trawnik z pewnością zastanawia się, jak ułatwić sobie pielęgnację tego obszaru. Równo przycięte źdźbła tworzą zielony dywan, który jest ozdobą ogrodu. Jednak, żeby osiągnąć taki efekt, trzeba poświęcić trochę czasu. Zdecydowanie łatwiej go osiągnąć zaopatrując się w odpowiednie narzędzia. Najważniejszym z nich jest kosiarka. Pozwala ona na sprawne i przede wszystkim równe przycinanie trawnika.

Fot. mediaexpert.plFot. mediaexpert.pl

Czym się kierować przy wyborze kosiarki?

Planujesz zakup nowej kosiarki do swojego trawnika, ale nie jesteś pewien, czy wybrać kosiarkę elektryczną, czy spalinową? W tym poradniku podpowiemy Ci, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze między tymi dwoma rodzajami kosiarek. Jeśli zależy Ci na prostocie obsługi i przyjazności dla środowiska, to kosiarka elektryczna będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Nie musisz się martwić o wymianę oleju czy paliwa, a także o nadmierny hałas podczas pracy. Kosiarka elektryczna to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają łatwych w obsłudze i przyjaznej dla środowiska urządzeń. Warto jednak pamiętać, że tego typu kosiarki mają mniejszą moc, a także mogą wymagać podłączenia do gniazdka, co może być niewygodne w przypadku większych trawników.

Jeśli natomiast masz sporych rozmiarów trawnik i potrzebujesz większej mocy, to kosiarka spalinowa będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia. Dzięki wydajniejszej pracy silnika urządzenie jest w stanie poradzić sobie z większymi powierzchniami. Pracuje też niezależnie od dostępu do gniazdek, co jest sporą wygodą. Warto jednak pamiętać, że te kosiarki są głośniejsze w pracy, wymagają większego zaangażowania przy konserwacji i wymianie oleju oraz paliwa. Wydzielają szkodliwe spaliny, co może być mniej przyjazne dla środowiska.
REKLAMA:

Dodatkowe wyposażenie kosiarek. Na co warto zwrócić uwagę?

Dobrze dobrana kosiarka to klucz do efektywnego i bezproblemowego koszenia trawnika. Niezależnie od tego, czy używasz kosiarki akumulatorowej, spalinowej, elektrycznej, czy też ręcznej, istnieje wiele dodatkowych akcesoriów, które mogą ułatwić Ci pracę i zwiększyć wydajność. Oto kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru dodatkowego wyposażenia dla kosiarki:

- Kosz na trawę, który umożliwia zbieranie skoszonej trawy podczas pracy, co pozwala na utrzymanie porządku na trawniku. Warto wybrać kosz o odpowiedniej pojemności oraz łatwy w montażu i demontażu.

- Rozdrabniacz trawy, który pozwala na rozdrobnienie skoszonej roślinności i jej pozostawienie na trawniku jako naturalny nawóz. Dzięki temu nie musisz zbierać trawy i utylizować jej w innym miejscu, co ułatwia pracę i dbałość o środowisko.

- System mulczowania. Podobnie jak rozdrabniacz, system mulczowania pozwala na pozostawienie skoszonej trawy na trawniku jako nawóz. System ten składa skoszoną trawę na mniejsze części, które są następnie rozdrabniane i pozostawione na trawniku. Dzięki temu trawnik może szybciej rosnąć i zyskać na intensywności zieleni.

- Noże i ostrza. Są one kluczowe dla efektywnego koszenia. W zależności od rodzaju trawnika warto wybrać odpowiednie noże i ostrza, które pozwolą na dokładne koszenie trawy.

- Filtry powietrza dla kosiarek spalinowych. Warto regularnie wymieniać filtry powietrza, aby zapewnić dobrą jakość powietrza oraz wydajne działanie silnika.

Kiedy lepiej sprawdzi się kosiarka elektryczna, a kiedy spalinowa?

Jednym z głównych czynników, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze kosiarki, jest wielkość trawnika. Jeśli Twoje podwórko jest niewielkie, a powierzchnia trawnika wynosi mniej niż 500 m², to kosiarka elektryczna będzie odpowiednia. Dla większych trawników spalinowa kosiarka będzie bardziej efektywna.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#maszyny #w ogrod #maszyna #poradnik #Maszyny i narzędzia - tematy pozostałe

Więcej tematów: