Jak doświetlić garaż naturalnym światłem? 

Podziel się:

Często zdarza się, że w garażach brakuje okien, przez które naturalne światło może dostać się do pomieszczenia. Decydując się na zakup bramy garażowej warto zastanowić się nad umieszczeniem w niej panelu aluminiowego z przeszkleniem, który doświetli wnętrze garażu, jednocześnie zapewniając estetyczny i nowoczesny wygląd bramy garażowej. 

Na przeszklony panel w bramie garażowej klienci nie decydują się tylko ze względów ekonomicznych, takich jak oszczędności na oświetleniu elektrycznym czy montażu dodatkowych okien. Światło dzienne, które wnika do wnętrza przez panel z przeszkleniem, pozwoli na sprawne poruszanie się po pomieszczeniu, a nawet wykonywanie prostych czynności takich jak majsterkowanie. Z pewnością przyczyni się także do poprawy atmosfery wewnątrz garażu. 

Marka WIŚNIOWSKI proponuje swoim klientom kilka rodzajów przeszkleń dla bram garażowych, w tym popularne panele VISUAL i HORIZON dedykowane bramom garażowym segmentowym UniPro. 

Przeszklenie VISUAL

To panel aluminiowy wypełniony pakietem z szybą akrylową. Stanowi bardzo efektowny element dekoracyjny bramy garażowej. Rozwiązanie pozwala na uzyskanie naprawdę dużej ilości światła – panel może mieć wysokość nawet do 500 mm. Harmonijnej całości dopełnia kolorystyczne dopasowanie do płaszcza bramy. 

A skoro mowa o harmonijnym dopasowaniu, brama z panelem VISUAL będzie doskonale komponować się również z drzwiami zewnętrznymi z oferty WIŚNIOWSKI. Modele CREO czy NOVA w połączeniu z bramą z panelem VISUAL to naprawdę zgrany duet.

Panel aluminiowy HORIZON

Nową perspektywę otwiera panel HORIZON. W finezyjny sposób podkreśla styl bramy, sprawiając, że staje się ona wyjątkowa. Tworzy z nią spójną kolorystycznie całość. Wysokość przeszklenia może wynosić od 215 do 250 mm. To różni panel HORIZON od panelu VISUAL. Ponadto panel HORIZON montowany jest w bramach o szerokości nawet do 5250 mm. 

Panel HORIZON - więcej światła w garażu | WIŚNIOWSKI

W bramie można zastosować jedno przeszklenie panelem HORIZON pomiędzy przedostatnim a ostatnim panelem licząc od dołu. Dzięki temu światło ulega rozproszeniu w pomieszczeniu na wysokości oczu dorosłego człowieka. To pozwala także na zachowanie właściwej proporcji z zewnątrz. 

Ale specjaliści WIŚNIOWSKI nie byliby sobą, gdyby do oferty panelu HORIZON nie dodali możliwości personalizacji. Dodatkowym sposobem na nadanie indywidualnego charakteru bramy jest ledowe podświetlenie przeszklonego panelu. Subtelny detal, który pozwala się wyróżnić.

Szyba szybie nie równa

Kolejnych opcji personalizacji dostarcza szeroki wybór szyb. W zależności od indywidualnych potrzeb istnieje możliwość przeszklenia paneli VISUAL i HORIZON jednym z pięciu rodzajów szyb o różnej przezierności i barwie: 

⦁    Standard, czyli szybą całkowicie przezierną. 
⦁    No-Scrach to szyba, która została pokryta specjalną powłoką zwiększającą jej wytrzymałość. Jest odporna na zarysowania i chroni przed działaniem promieni słonecznych. 
⦁    Satyna to szyba o mlecznym zabarwieniu, która nieco ogranicza przepuszczalność światła. 
⦁    Szyba R to tzw. „szyba mrożona”. Chroni przed ciekawskimi spojrzeniami, jednocześnie rozjaśniając pomieszczenie. 
⦁    Grey to szyba przezroczysta o delikatnym, brązowym zabarwieniu. Pięknie podkreśla kolorystykę bramy, nadając jej indywidualny charakter. 

Przeszklone panele aluminiowe w bramach garażowych dostarczają nowych możliwości doświetlenia garażu naturalnym światłem i znacząco wpływają na design bramy garażowej oraz jego dopasowanie do drzwi zewnętrznych, takich jak NOVA czy CREO. Dodatkowych opcji personalizacji dostarcza dostosowanie koloru do płaszcza bramy, podświetlenie panelu ledami czy wybór szyb o różnej przezierności i barwie. 

Personalizuj swój garaż: postaw na funkcjonalne i efektowne przeszklenie w bramie garażowej, dostosuj kolor do płaszcza bramy, podświetl ledami i wybierz szyby o niesamowitych efektach! 

Zobacz produkt w e-sklepie: https://sklep.wisniowski.pl/panel-horizon-przeszklenie-do-bramy-segmentowej-unipro,id1442.html

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: WIŚNIOWSKI
#okna i drzwi #w garaz #wisniowski #oswietlenie #bramy garażowe #poradnik

Więcej tematów: