SŁAWOMIR CZARNECKI PREZESEM NOWEGO ZARZĄDU GRUPY MUSZKIETERÓW W POLSCE

Podziel się:

Polski przedsiębiorca na czele Grupy Muszkieterów

Sławomir Czarnecki zastąpi na czele Grupy Davida de Bosschère’a, który przez ostatnie 6 lat był odpowiedzialny za efektywne przeprowadzenie Grupy przez okres intensywnych zmian: restrukturyzację Intermarché i przyspieszenie rozwoju Bricomarché. Z początkiem września przekazał swoją misję w ręce polskiego przedsiębiorcy, doskonale znającego obecne realia i wyzwania rynku detalicznego w Polsce.

Nowy Prezes będzie stał na czele centralnej jednostki w strukturze Grupy Muszkieterów, odpowiedzialnej za zarządzanie całą organizacją w Polsce, nadzór i koordynację działań struktur centralnych, a także za rozwój sieci Intermarché i Bricomarché.

Sławomir Czarnecki członkiem Grupy został w 2010 r. Wspólnie z żoną prowadzi sklep Bricomarché w Świeciu. W 2020 r. został członkiem Zarządu ITM Polska, a w kwietniu br. jego Wiceprezesem. W przeszłości pełnił kluczowe funkcje w Grupie Muszkieterów, odpowiadając za rozwój sieci i zarządzanie jej majątkiem. Miał także duży udział w tworzeniu Funduszu Stacji Paliw Intermarché, a także przewodniczył Radzie Nadzorczej Grupy Inwestycyjnej Bricomarché. Przed przystąpieniem do Grupy Muszkieterów jako pracownik korporacji zajmował stanowisko regionalnego dyrektora sprzedaży, ale podążył za hasłem przewodnim Grupy Muszkieterów, „Odmień swoje życie” i dołączył do największego europejskiego zrzeszenia niezależnych przedsiębiorców. 

- Objęcie funkcji Prezesa Zarządu Grupy Muszkieterów stanowi jednocześnie zaszczyt oraz wyzwanie. Wierzę, że  doświadczenie, które zdobyłem jako menadżer w dużej międzynarodowej firmie oraz to, pozyskane w strukturach Grupy Muszkieterów, pozwolą mi zrealizować powierzoną misję. Równocześnie cieszę się, że wraz z nowym Zarządem będziemy mogli aktywnie uczestniczyć w procesie rozwoju Grupy.  Przejęcie odpowiedzialności przez polskich przedsiębiorców jest wyrazem wejścia Grupy w Polsce w kolejną fazę samodzielności biznesowej – mówi Sławomir Czarnecki, Prezes Zarządu Grupy Muszkieterów w Polsce.

Unikatowy model partycypacyjny – niezależność we współzależności

Grupa Muszkieterów zrzesza blisko 500 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Daje właścicielom sklepów niezależność i wspiera ich w prowadzeniu własnego biznesu. Równocześnie przedsiębiorcy biorą odpowiedzialność za funkcjonowanie całej Grupy pełniąc kluczowe funkcje w ramach jej struktur. Jest to unikatowy model biznesowy, który opiera się na kulturze współtworzenia. Potwierdzeniem tego modelu jest powołanie nowych członków Zarządu Grupy w Polsce, który stanowią trzej właściciele sklepów Intermarché oraz 3 właściciele sklepów Bricomarché:
Paweł Bigos (właściciel Intermarché w Rawie Mazowieckiej i Brzezinach),
Thierry Klupczynski (właściciel Intermarché Gdańsk), 
Marcin Dudka (właściciel Intermarché w Słubicach), 
Eric Perinelle (właściciel Bricomarché w Nowym Tomyślu), 
Alfred Pawlak (właściciel Bricomarché w Brodnicy i Rypinie), 
Tomasz Ocetek (właściciel Bricomarché w Dębicy i Jaśle).
 

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Grupa Muszkieterów
#wiadomości #architektura #wnętrza #Grupa Muszkieterów

Więcej tematów: