<

Jakie są zalety płyt fundamentowych PARATi™?

Płyty fundamentowe PARATi<sup>™</sup> pozwalają zaoszczędzić na kosztach budowy na wiele sposobów. Co więcej, ich wybór w konsekwencji obniża też wysokość rachunków. Na tym jednak nie kończą się ich zalety. Co dokładnie można zyskać, wybierając płyty fundamentowe PARATi™? Ile czasu...

Więcej...

Ładowarki do samochodów elektrycznych w garażach podziemnych bardziej problematyczne niż sądzimy

Robert Stachowiak, Prezes Zarządu spółki deweloperskiej SGI

Więcej...

NITUS prezentuje komórki lokatorskie

Komórki lokatorskie to jednak nowość na polskim rynku nieruchomości. Dla mieszkańców bloków, którzy mają do dyspozycji zaledwie kilkadziesiąt metrów, dodatkowe pomieszczenie gospodarcze w postaci komórki lokatorskiej jest bardzo cenne.

Więcej...

Piwnica do ocieplenia

W przedsięwzięciach termomodernizacyjnych przez długi czas uwzględniano głównie ściany i dach. Stopniowo inwestorzy zaczęli zwracać uwagę również na straty ciepła, którym można zapobiec stosując stolarkę okienną i drzwiową o odpowiednich właściwościach termoizolacyjnych.

Więcej...

BUDMA 2018 w obiektywie

Fotorelacja z targów Budma 2018 w Poznaniu

Więcej...

Piwnica - komórka lokatorska

Piwnica – przypisana do każdego blokowego mieszkania kojarzona jest przez nas z ciasną i ciemną przestrzenią na mydło i powidło. Być może właśnie dlatego w nowych budynkach, które charakteryzują się wyższym standardem wykończenia, przestrzenie do przechowywania nazywane są raczej...

Więcej...

Strefy przemarzania gruntu

W Polsce występują cztery strefy

Więcej...

W deskowaniu czy w gruncie?

Deskowanie ław fundamentowych ułatwia ich prawidłowe wykonanie, umożliwia też precyzyjne określenie ilości potrzebnego betonu. Warto się dwa razy zastanowić, zanim z niego zrezygnujemy.

Więcej...

Jaki wybrać dom? Z poddaszem czy parterowy?

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego projektu, powinniśmy zdefiniować swoje potrzeby i oczekiwania.

Więcej...

Warunki gruntowo-wodne na działce

Pamiętaj, aby obejrzeć teren przeznaczony pod zabudowę zarówno w porze suchej, jak i po opadach deszczu. Pozwoli to odpowiednio się przygotować do organizacji budowy.

Więcej...
Loading...