newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 5 lipca 2020
28.02.2020r...

Home Inclusive 2.0 – kolekcja stworzona dla harmonii

Nasze domy często określamy mianem „czterech ścian”. I choć mówiąc tak, mamy na myśli przede wszystkim wnętrza, nie można zapominać o tym, jak istotne są ich zewnętrzne powierzchnie. Wśród nich z kolei największą wagę przykłada się to frontu budynku – elementu, który w największym stopniu wchodzi w interakcję z otoczeniem i odpowiada za pierwsze wrażenia gości. Jak więc sprawić, by najważniejsza zewnętrzna ściana budynku spełniała wszystkie oczekiwania domowników?
Fot. Wiśniowski
Fot. Wiśniowski

Fasada jest najczęściej tą strefą budynku, która odpowiada za kontakt wnętrza z otoczeniem. W jej strukturze pojawiają się więc duże przeszklenia, drzwi i bryła garażu. Ostatecznie więc to nie ściana jest główną częścią przodu budynku – dzieli się tą rolą ze stolarką otworową.
Brama garażowa, okna i drzwi bez względu na to, jak wiele przestrzeni zajmują, stanowią dominantę w fasadzie, ponieważ najczęściej odróżniają się od niej kolorem. To duże wielokąty, które odbieramy zupełnie inaczej niż surowość ścian.

Harmonia na froncie
Nie postrzegamy jednak frontu budynku jako zbioru osobnych elementów. Patrzymy na nią – my i zwykli przechodnie – jak na całość. Nie wystarczy więc, że w domu zamontowana zostanie piękna brama garażowa, zachwycające drzwi, oryginalne okna, a wszystko otoczy nietypowe ogrodzenie. Jeśli wszystkie te elementy nie będą miały wspólnego tematu, nic z naszych nawet najbardziej heroicznych wysiłków.
--
REKLAMA:
--
Najbardziej oczywistą platformą łączącą bramy, okna, drzwi i ogrodzenia jest kolor. To on w największym stopniu odpowiada za komunikat: stanowimy całość. Kolor jednak tylko do pewnego momentu jest w stanie zapewnić ten minimalny poziom ładu. Różnice w detalach, materiałach, stylach czy fakturach często nie mogą być przykryte jedynie tą podstawową spójnością.
Szczytem marzeń byłoby takie zgranie tych elementów, by łączyło je również odpowiednie dla projektu wzornictwo. Jest to jednak niemożliwe w przypadku, gdy bramy, okna, drzwi i ogrodzenia kupowane są u innych producentów. Nawet niewielka różnica – choćby firmowy wyróżnik – może zepsuć efekt. Równocześnie niewielu przedsiębiorców jest w stanie zaoferować swoim klientom komplementarną ofertę, która spełni potrzeby wzorniczej i jakościowej spójności.

Home Inclusive 2.0
Jednym z pierwszych rozwiązań, które przełamały ten impas, było stworzenie unikalnej w skali rynku kolekcji Home Inclusive 2.0. Marka WIŚNIOWSKI ujęła w niej 16 oryginalnych kolorów, które zostały ujęte w cztery grupy – dobrano je tak, by pomagały realizować nawet najbardziej odważne marzenia.
Jednak najważniejsze jest to, że w kolekcji Home Inclusive 2.0, kolor nie jest traktowany jako dodatek. To istotny składnik designu, który z kolei stanowi o wizualnej sile produktu i w konsekwencji całej posesji. Marka WIŚNIOWSKI jest świadoma siły koloru, dlatego dużą wagę przykłada do jego trwałości.

Bramy, okna, drzwi i ogrodzenia kupione u różnych producentów mogą po latach zacząć się od siebie różnić. Nie jesteśmy w stanie określić tego, jak starzał będzie się każdy z tych elementów. Jeśli jednak pochodzą one od jednego dostawcy, istnieje dużo większa szansa, że po latach wciąż będą cieszyć oko harmonią barw.

Trudna sztuka
Pojawia się jednak kolejny problem. O ile łatwo zadbać o harmonię między podobnymi powierzchniami różnych produktów, o tyle dużo trudniejsze staje się to, gdy ten sam kolor musi pokryć powierzchnię całkowicie odmiennych materiałów. Drzwi aluminiowe i okna z nakładką aluminiową należy potraktować zupełnie inaczej niż stalowe powierzchnię ogrodzeń i bram.
Premierę kolekcji Home Inclusive 2.0 poprzedziły długie miesiące badań i testów. Dzięki nim oraz dekadom doświadczenia marka WIŚNIOWSKI uruchomiła procesy, które zapewniają wieloletnią harmonię zestawu bram, okien, drzwi i ogrodzenia w kolorach Home Inclusive 2.0.

Czy harmonia ma sens?
W tym miejscy warto zapytać czy rzeczywiście warto wysilać się, by zadbać o spójny design bram, okien, drzwi i ogrodzenia na posesji? Pozostawmy względy wizualne na boku i pomówmy o czysto praktycznych stronach.
Bramy, okna, drzwi i ogrodzenia kupione u jednego producenta to łatwość zamówienia, montażu i późniejszego serwisu. To również gwarancja tego samego poziomu jakości – wszystkie te elementy będą miały zbliżoną odporność i żaden z nich nie będzie wymagał wymiany wcześniej niż pozostałe.
Współczesna harmonia to praktyczne rozwiązania ubrane w jakość i perfekcyjny design. Gdy szukasz bramy, okien, drzwi i ogrodzenia dla swojego domu, pamiętaj, że szukasz ich przede wszystkim dla siebie i swoich potrzeb.

źródło: WIŚNIOWSKI

Artykuły podobne:

d