newsletter reklama projekty domów forum
sobota 23 stycznia 2021
16.12.2020r...

Jak wyceniać prace glazurnicze i o czym należy pamiętać planując remont?

W VIII części „Vademecum okładzin ceramicznych” ekspert Grupy Tubądzin odpowiada na szereg pytań kluczowych dla wszystkich planujących remont. Współpraca na linii inwestor – wykonawca często powoduje wiele frustracji po obu stronach, dlatego warto pamiętać o jej podstawowych zasadach.
Fot. TUBĄDZIN
Fot. TUBĄDZIN

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zaczęliśmy się uważniej przyglądać naszym mieszkaniom i domom. Wnętrza w których przebywamy teraz o wiele więcej pokazały nam które pomieszczenia wymagają remontu, które odświeżenia, a w których po prostu nie czujemy się już komfortowo, więc warto pomyśleć o wizualnej zmianie. Nawet jeśli nie planujemy prac wykończeniowych w najbliższych tygodniach, im lepiej przygotujemy się do współpracy z wykonawcą, tym lepszy efekt końcowy osiągniemy.

Kolekcja Pietrasanta marki Monolith

Jednak także z punktu widzenia glazurnika ustalenie zakresu prac, podziału obowiązków i sprecyzowanie oraz urealnienie oczekiwań klienta może przynieść wymierne korzyści – oszczędności czasu i nerwów. V część „Vademecum okładzin ceramicznych” pozwala przyjrzeć się współpracy wykonawcy z inwestorem z perspektywy obu zaangażowanych w projekt stron.

Fot. TUBĄDZIN
Fot. TUBĄDZIN

Krzysztof Kulig, product manager i ekspert Grupy Tubądzin, który przeprowadził szkolenia z ponad 5000 glazurników w Polsce i na świecie, zaprasza do lektury ósmej części cyklu o okładzinach ceramicznych poświęconej w całości wycenie prac glazurniczych.

Fot. TUBĄDZIN
Fot. TUBĄDZIN

Z artykułu można dowiedzieć się:
- co musi wiedzieć inwestor zanim zapyta o cenę,
- co wchodzi w zakres prac glazurnika, a za jaką część projektu odpowiedzialność powinien wziąć inwestor,
- czy wycenę prac glazurniczych należy wliczyć w koszty czy też powinien to być element inwestycji wykonawcy,
- czy do profesjonalnego i nie budzącego zastrzeżeń wykonania prac glazurniczych niezbędny jest projekt wnętrza,
- dlaczego we współpracy inwestora z wykonawcą tak często dochodzi do niedomówień i jak ich uniknąć,
- czy należy zlecić wszystkie prace wykonawcze jednej ekipie czy każdy z elementów projektu (np. elektryka, prace hydrauliczne, montaż okien) powinien być wykonany przez wąsko wyspecjalizowanych fachowców,
- co dokładnie powinna zawierać wycena prac glazurniczych aby było w niej jak najmniej nieścisłości i aby dawała poczucie bezpieczeństwa obu stronom projektu.

Fot. TUBĄDZIN
Fot. TUBĄDZIN

Zapraszamy do lektury VIII części „Vademecum okładzin ceramicznych”: https://www.tubadzin.pl/vademecum-okladzin-ceramicznych

--
REKLAMA:
--

źródło: TUBĄDZIN

Artykuły podobne:

d