Kompaktowe odkurzacze budowlane PROTOOL

Podziel się:
Odkurzacze budowlane z funkcją automatycznego oczyszczania filtra to kolejny etap rozwoju oferty produktów PROTOOL. To co wyróżnia nowe modele VCP 260 / 480 od innych obecnych na rynku, to stała i bardzo wysoka siła ssania oraz nowoczesny design. Odkurzacze PROTOOL, przeznaczone odpowiednio do odsysania pyłów klasy L, M i H, są doskonale przystosowane do współpracy z elektronarzędziami. W ofercie dostępne w dwóch wariantach pojemnościowych: 26 i 48 litrów.

VCP 260 E-M ACVCP 260 E-M ACDzięki zastosowanej technologii AUTOclean, filtr odkurzacza jest oczyszczany automatycznie co 10 sekund. W ten sposób przy przepływie powietrza 3900 l/min, siła ssania pozostaje przez cały czas na wysokim poziomie. Czasochłonne przerwy w pracy związane z czyszczeniem filtra głównego należą już do przeszłości. Jest to szczególnie cenną zaletą np. podczas frezowania tynku lub kleju do płytek, czyli w pracach, przy których powstają duże ilości pyłu. Dopełnieniem technologii jest specjalny wąż ssący AC, który zapewnia optymalną sprawność automatycznego oczyszczania. Antystatyczna mieszanka tworzyw sztucznych gwarantuje skuteczne odprowadzanie powstających ładunków elektrycznych.

Nowe odkurzacze są stworzone do współpracy z elektronarzędziami. Wszystkie elementy pasują do siebie idealnie tworząc systemową całość – narzędzia, akcesoria, odkurzacz. Zintegrowane gniazdo do podłączenia elektronarzędzia oraz funkcja automatycznego włączania/wyłączania czynią z VCP 260 / 480 sprzęt wygodny i bezpieczny.
REKLAMA:

Hasło “pojemność zbiornika brutto = pojemność zbiornika netto” miało już zastosowanie do wcześniejszych modeli odkurzaczy PROTOOL. Dzięki temu, że zarówno napęd jak i element filtracyjny umieszczone są w głowicy odkurzacza, praktycznie cały zbiornik można wykorzystać na pył, kurz lub inne nieczystości powstające podczas prac budowlanych. Oznacza to większą pojemność odkurzacza przy zachowaniu kompaktowej formy oraz dłuższy czas pracy bez potrzeby ciągłego opróżniania zbiornika. Zwarta konstrukcja umożliwia też wygodny transport. Ponadto VCP 260 / 480 wyposażony jest w praktyczny hamulec oraz cztery zaczepy mocujące, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas przewożenia w samochodzie.

Duże koła oraz wytrzymałe podwozie ze stalową osią gwarantują optymalne utrzymywanie toru jazdy oraz stabilność odkurzacza na nierównym podłożu. Nisko umiejscowiony środek ciężkości zapobiega przechylaniu się odkurzacza podczas prowadzenia go po schodach lub innych przeszkodach. Wszystkie modele wyposażone są w praktyczną skrzynkę na drobny osprzęt. Ponadto zintegrowany uchwyt pozwala bezpiecznie zamocować rurę ssącą.

Na odkurzaczu można wygodnie postawić Systainer lub inne chwilowo nieużywane rzeczy. Powierzchnia chroni odłożone tam wyposażenie przed ewentualnym ześlizgnięciem. Systainer można także przymocować do VCP 260 / 480 w sposób trwały za pomocą adaptera Sysdock (dostępny w ofercie jako wyposażenie dodatkowe). PROTOOL proponuje także inne akcesoria, którymi można wzbogacić funkcjonalność odkurzacza – są to m.in. uchwyt do prowadzenia czy gniazdo prądu stałego.

Wszystkie modele nadają się zarówno do odsysania na mokro jak i na sucho. Oferowane są w dwóch wariantach pojemnościowych: 26 lub 48 litrów i służą do odsysania pyłów klasy L, M, a także niebezpiecznych pyłów klasy H, w tym azbestu.

VCP 480 E-M ACVCP 480 E-M ACOdkurzacz z oznaczeniem VCP 260 / 480 E-L AC nadaje się do odsysania pyłów klasy L (wartości MAK < 1 mg/m3). Odkurzacz VCP 260 / 480 E-M AC może bezpiecznie odsysać pyły klasy M (wartości MAK > 0,1 mg/m3, np. pyły drewniane oraz pyły pochodzenia mineralnego). Natomiast odkurzacz VCP 260 E-H jest przeznaczony do odsysania pyłów rakotwórczych oraz pyłów zawierających zarazki chorobotwórcze. Model ten nie posiada funkcji AUTOclean, ale jest dopuszczony do odsysania pyłów klasy H, w tym azbestu (wartości MAK ≤ 0.1 mg/m3).

Nowe modele odkurzaczy będą dostępne u Dystrybutorów PROTOOL od maja 2011 r. w cenach od 2 458 PLN brutto.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: PROTOOL
#narzedzie #do czyszczenie #maszyny #narzedzie_elektryczne #prace_maszynowe #produkty #Elektronarzędzia

Więcej tematów: