Rozmowa z Maciejem Korbasiewiczem Prezesem firmy Bolix

Podziel się:
Jak ocenia Pan mijający rok pod względem produkcji i sprzedaży?

Mamy za sobą kolejny pracowity rok. Udało nam się wprowadzić na rynek nowe rozwiązania systemowe oraz produkty, takie jak BOLIX HD (System zwiększonej udarności), BOLIX KWM (Krzyżowy Węzeł ocujący), BOLIX DOUBLE THERM (System dociepleń istniejących ociepleń), SI-SIT (tynk silikonowo-silikatowy), BOLIX SN 20 (posadzka samopoziomująca), BOLIX FULLCOLOR (spoina akrylowa w 300 kolorach) i inne. Mówiąc o największym tegorocznym osiągnięciu trudno mówić tylko o jednej rzeczy. Jednak z pewnością na uwagę zasługuje system BOLIX HD. Wprowadzenie na rynek takiego rozwiązania daje duże możliwości Inwestorowi. Pozwala na stworzenie tzw. „idealnej elewacji”, trwałej, odpornej na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia, paro przepuszczalnej oraz o kolorystyce, jaką sobie Inwestor wymarzy. Ponadto istotne dla nas było wdrożenie rozwiązania, które może wnieść świeżość w docieplanie budynków i ich renowację – jest to BOLIX DOUBLE THERM i BOLIX KWM.

Maciej Korbasiewicz Prezes firmy Bolix Maciej Korbasiewicz Prezes firmy Bolix

Jak mijający rok wypadł w porównaniu z dobrym okresem 2007-2008?

Naszym priorytetem było utrzymanie wysokiej jakości produktów pomimo galopujących w tym roku cen surowców i paliw. Branża budownictwa mieszkaniowego w dalszym ciągu odczuwa brzemię kryzysu, który trwa nieprzerwanie od 2008 r. Rok 2011 dla BOLIX zakończył się kolejnym satysfakcjonującym wzrostem sprzedaży. Jest to wynikiem tego, że firma się zmienia i wprowadza na rynek rozwiązania, które budują przewagę konkurencyjną oraz zaufanie Inwestorów.
REKLAMA:

Jakie perspektywy na kolejny rok? Spodziewacie się Państwo wzrostu, zastoju czy może spadku produkcji?

Rok 2012 niesie ze sobą wiele niewiadomych. Nie wiemy, jak będzie wyglądał rynek po wyczerpaniu inwestycji związanych z Mistrzostwami Europy, nie wiemy, jak będzie rozwijał się kryzys światowy, ani jakie formy wsparcia przewiduje polski rząd dla projektów termomodernizacyjnych, ale przez wdrożenie innowacyjnych projektów oraz planowanych do wdrożenia możemy spokojnie patrzeć w przyszłość.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bolix
#wiadomości #ściany #wywiad #fuga #bolix

Więcej tematów: