Jak zaizolować strop w piwnicy i garażu lamelową wełną mineralną

Podziel się:
ISOFAS-LM to specjalistyczna płyta z wełny mineralnej o lamelowym układzie włókien, tzn. prostopadłym do powierzchni płyty. Układ taki sprawia, że płyta jest bardziej elastyczna i w przypadku izolacji budowlanych lepiej dopasowuje się do występujących krzywizn i elementów łukowych ścian budynku.

Jak zaizolować strop w piwnicy i garażu lamelową wełną mineralnąSposób ułożenia włókien w kierunku prostopadłym, powoduje również, że płyta zyskuje podwyższone parametry pod względem wytrzymałości na rozrywanie i ściskanie.

Dostępne wymiary płyt: 1200x200 [mm].

Jak zaizolować strop w piwnicy i garażu lamelową wełną mineralnąWykończenie płyt: lamelowa wełna mineralna dostępna jest również z jednostronnie sfazowanymi krawędziami (rys. 1). – specjalistyczna wełna, stosowana do systemu ociepleń stropów garaży i piwnic od strony sufitu.

Jak ocieplić strop nad pomieszczeniami nieogrzewanymi metodą „natryskową”?

1. Ocena podłoża

Bardzo ważnym jest, aby podłoże było równą płaszczyzną. Każda nierówność, uniemożliwia uzyskanie jednakowej przyczepności nawet w obrębie jednego elementu wełny. Podłoże musi być czyste, wolne od kurzu, jak również wolne od agresji biologicznej i chemicznej.
REKLAMA:

2. Aplikacja zaprawy klejącej

Masa klejąca nakładana jest na tylną stronę płyty lamelowej przy pomocy pacy zębatej (nie mniej niż 8x8x8mm). Zaprawę należy rozprowadzić równomiernie na całej powierzchni wełny.

Jak zaizolować strop w piwnicy i garażu lamelową wełną mineralną

3. Przyklejenie płyt do stropu

Po nałożeniu zaprawy należy bezzwłocznie przykleić wełnę do stropu, jednocześnie mocno dociskając, w celu uzyskania efektu zassania zaprawy. Płyty ISOFAS-LM należy układać na tzw. Mijankę.

Jak zaizolować strop w piwnicy i garażu lamelową wełną mineralną

4. Aplikacja warstwy wykończeniowej

Po związaniu się zaprawy, możemy przystąpić do naniesienia tynku. Tynki nanosimy za pomocą ogólnie dostępnych agregatów tynkarskich przeznaczonych do natryskiwania tynków cienkowarstwowych metodą hydrodynamiczną.

Dopuszczenie

Certyfikat zgodności EC NR 1434-CPD-0095
Deklaracja zgodności EC NR 04/2010 na zgodność z Normą PN-EN 13162
Atest higieniczny MW nr HK/B/0530/01/2006
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ISOROC
#izolacje #do izolacja #w garaz #do docieplanie #plyty #na zewnatrz_bud #w piwnica #isoroc #poradnik #Izolacje - tematy pozostałe

Więcej tematów: