Dlaczego Superdekarze oddają swoje stare telefony - akcja Zielona stopa filantropa

Podziel się:
Superdekarze mają serce nie tylko do swojej pracy, ale również dla potrzebujących. Podczas Gali SUPERDEKARZ 2011, która miała miejsce 2 marca br. w Warszawie, dekarze przekazali na cele akcji kilkadziesiąt starych telefonów komórkowych i tym samym zdobyli środki finansowe na zakup niezbędnego sprzętu AGD dla potrzebujących dziecięcych placówek opiekuńczych.

„Zielona stopa filantropa”, bo pod taką nazwą funkcjonuje program, to pierwsza tego typu akcja w środowisku dekarzy uczestniczących w programie branżowym SUPERDEKARZ.

Fot. SuperdekarzFot. Superdekarz- Cieszymy się, że dekarze tak spontanicznie odpowiedzieli na nasz apel – mówi Grzegorz Barycki, Dyrektor Marketingu firmy Monier Braas. – Zainaugurowany w maju 2011 roku program „Zielona Stopa Filantropa” doskonale wpisuje się w strategię naszej firmy, która kładzie nacisk na politykę zrównoważonego rozwoju, w tym ekologii. Dzięki współpracy z Fundacją Nasza Ziemia, która jest pomysłodawcą programu, udało nam się wspólnie przeprowadzić w zeszłym roku modernizację w 4 placówkach służących kształceniu i wychowaniu dzieci. Wymierne efekty podjętych działań to m.in. zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery o ok. 700 kg rocznie w jednej placówce oraz zaoszczędzenie energii w jednej placówce o 500 kWh rocznie. Jesteśmy zadowoleni z efektów I edycji programu „Zielona Stopa Filantropa” i pragniemy kontynuować go w przyszłości. Teraz wiemy, że możemy liczyć również na zaangażowanie naszych dekarzy – dodaje Grzegorz Barycki.
REKLAMA:

Podczas Gali wiceprezes Fundacji, pan Sławomir Brzózek opowiedział zgromadzonym o konieczności stawiania takich małych kroków, jak ta akcja, bo – jak wskazują przykłady, ich efekty mają ogromne znaczenie zarówno w sensie ekologicznym, jak i społecznym.

„Zielona stopa filantropa” to program służący 2 głównym celom – zmniejszeniu ilości elektroodpadów oraz zwiększeniu efektywności energetycznej placówek służącym dzieciom (wymiana starego sprzętu AGD na nowy), co przekłada się na mniejsze rachunki.

Fot. SuperdekarzFot. Superdekarz- Jedno z obszarów naszych wspólnych działań z marką Braas dotyczy zbiórki starych telefonów, które zalegają w naprawdę wielu szufladach. Przekazane nam telefony oddawane są do utylizacji, co w naturalny sposób chroni nasze środowisko, a jednocześnie telefony te są wyceniane, a zebrane środki przekazujemy na rzecz wybranych placówek służących dzieciom. Krótko mówiąc – możemy dać telefonom drugie życie! – podsumował Sławomir Brzózek.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Superdekarz
#wiadomości #dachy #dach #dachowka #superdekarz

Więcej tematów: